GłównaWiadomościU sąsiadów: modernizacja drogi z Przasnysza do Warszawy

U sąsiadów: modernizacja drogi z Przasnysza do Warszawy

-

Starostwo rozpoczyna modernizację drogi z Przasnysza do Warszawy.  Są pieniądze i wykonawca. Jak informuje – będzie szerzej, szybciej i bezpieczniej.

23 kwietnia otwarto przetarg na modernizację drogi powiatowej w kierunku Pułtuska i Warszawy relacji Przasnysz – Leszno – Gostkowo – Karniewo – Przemiarowo – do granic powiatu. Zarząd Powiatu ze starostą przasnyskim Zenonem Szczepankowskim i wicestarostą Jarosławem Tybuchowskim pozyskał pieniądze na inwestycję. Zabiegali o nią również radni powiatowi Jolanta Kaczorek, Janusz Osiadacz i Piotr Sekuna oraz wójt Gminy Krasne Michał Szczepański. Do przetargu przystąpiło 5 firm. Wygrała najkorzystniejsza oferta.

- R E K L A M A -"))

Dodatkowe pieniądze na modernizację tej drogi to ponad 4 mln zł. od marszałka Adama Struzika. Samorząd wojewódzki dofinansuje budowę odcinka drogi do Warszawy od strony Karniewa. Na ten ciąg drogowy od strony Przasnysza starostwo otrzyma też dotację od wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery z NPDL w kwocie 3 mln zł. Pozostałą kwotę stanowi wkład własny starostwa, pochodzący ze sprzedaży strefy gospodarczej w Chorzelach.

Dzięki temu powstanie cała poszerzona trasa do Pułtuska. Jak twierdzi starostwo- polepszy to dojazd z Przasnysza do Warszawy i poprawi komfort życia i funkcjonowania mieszkańców Przasnysza, Krasnego i okolicznych miejscowości, jak też przedsiębiorców.

Ponadto w ramach obecnego przetargu starostwo i PZD zmodernizuje ponad 200 km dróg, w tym drogi na terenie Gminy Krasne: Wróblewo – Helenów; Gołymin Ośrodek – Łukowo – Mosaki – Krasne; Kołaczkowo – Zielona; Kołaczkowo – Barańce; Rostkowo – Turowo – Pęczki.

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A