GłównaWiadomościMyślisz o wymianie pieca? Nie daj się oszukać

Myślisz o wymianie pieca? Nie daj się oszukać

-

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie apeluje o zachowanie ostrożności przy podpisywaniu umów o wymianę starych kotłów na nowe – w szczególności zawieranych bezpośrednio w domach i przez internet.

– Działania podejmowane przez urzędy na rzecz walki ze smogiem, mogą zostać wykorzystane przez oszustów, którzy zechcą się nielegalnie dorobić, nakłaniając użytkowników indywidualnych do zakupu pieców, np. podając się za urzędników oferujących wymianę starych urządzeń grzewczych na nowe – ostrzega UMWM.

Podkreśla, że urzędy nigdy nie delegują pracowników do sprzedaży kotłów użytkownikom indywidualnym czy firmom, gdyż nie należy to do ich kompetencji. Dlatego w przypadku otrzymania podejrzanej oferty, prosi o zachowanie wzmożonej czujności i zastosowanie zasady ograniczonego zaufania w kontaktach z nieznajomymi.

- R E K L A M A -"))

Przypomina, iż podczas zakupu pieca, warto upewnić się u sprzedawcy bądź producenta, czy posiada on odpowiedni certyfikat i tabliczkę znamionową, a także czy jest on zgodny z wymaganiami ekoprojektu.

Ponadto, należy pamiętać, że rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z 1 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe, zakazuje wprowadzania do sprzedaży i użytkowania pieców z rusztem awaryjnym.

Również kupując paliwo na opał, mieszkańcy Mazowsza powinni domagać się od sprzedawców dowodu sprzedaży (paragonu lub faktury) oraz certyfikatów/dokumentów potwierdzających odpowiednie parametry zakupionego towaru.

- R E K L A M A -"))
SourceUMWM

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A