Główna Wiadomości Na co skarżą się konsumenci z Ciechanowa i powiatu? Na ubrania i...

Na co skarżą się konsumenci z Ciechanowa i powiatu? Na ubrania i „cuda” z pokazów

-

Trudności w odstąpieniu od umowy, zawyżanie rachunków czy nieprawidłowe naliczanie abonamentu, brak zasięgu sieci. To tylko niektóre sprawy, z jakimi w 2017 roku mierzyło się biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów.

Z podsumowania 2017 roku, którego dokonał Stanisław Wikliński – Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Ciechanowie, wynika, że zgłoszono do niego 576 spraw. Ich problematyka była bardzo różnorodna. Część dotyczyła umów sprzedaży; konsumenci najczęściej prosili go o pomoc w przypadku obuwia i odzieży (96 spraw), sprzętu AGD i rtv i sprzętu komputerowego (44) oraz telekomunikacji (42).
Do rzecznika składane były również wnioski na piśmie od 124 osób, które weszły w konflikt konsumencki z przedsiębiorcą. Wymagały podjęcia w ich imieniu interwencji, m.in. u sprzedawców, gwarantów czy producentów.
W sytuacjach konfliktowych rzecznik podejmował działania mediacyjne mające na celu polubowne zakończenie sporu, szczególnie z przedsiębiorcami, sprzedawcami obuwia, odzieży (54 proc. ogólnej ilości zgłoszeń), produktów gospodarstwa domowego, urządzeń elektronicznych i sprzętu komputerowego (10 proc.), operatorami sektora energetycznego (11 proc.), operatorami usług telekomunikacyjnych (9 proc.).

- R E K L A M A -"))

W Ciechanowie z roku na rok rośnie także liczba skarg na „cuda” z pokazów. Wśród ich uczestników (a później – skarżących się) najczęściej są seniorzy.

– Wśród seniorów ten rodzaj spotkań i zakupów jest bardzo rozpowszechniony i lubiany, traktowany jako rozrywka – podkreśla Stanisław Wikliński.

Niestety, pochopnie dokonany zakup (masażera, materaca, fotela rehabilitacyjnego, naczyń, pościeli) już nazajutrz staje się problemem. Wystarczy, że np. syn czy wnuk uświadomią seniora, że trzykrotnie przepłacił. Wtedy problemem okazuje się odstąpienie od umowy (jest na to 14 dni), a nierzadko też – kontakt z przedsiębiorcą.

– Konsumenci bardzo często zbyt pochopnie zawierają umowy i niestety po upływie ustawowego terminu ( 14 dni) chcą od takich umów odstąpić, co bez zgody przedsiębiorcy jest niemożliwe – wyjaśnia rzecznik. – Niestety dużym problemem w powiecie ciechanowskim, jak i w całej Polsce, jest zawieranie umów bez uprzedniego ich przeczytania.

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

Środowisko dziennikarskie straciło wspaniałego kolegę i przyjaciela

Dziś w wieku 60 lat odszedł wieloletni dziennikarz i reporter Tygodnika Ciechanowskiego Krzysiu Kowalski To bardzo smutna wiadomość dla całego środowiska dziennikarskiego. Odszedł człowiek skromny,...

ZUS: Za okres kwarantanny przysługują świadczenia z tytułu choroby

Wystawienie zaświadczenia lekarskiego pozostaje w kompetencji lekarza Osoba poddana kwarantannie lub izolacji ma prawo do otrzymania świadczeń z tytułu choroby. Podstawą do ich wypłacenia jest...

Nowe „Gwiezdne Wojny” nie w Ciechanowie

Dystrybutor zażądał na wyłączności na 4 tygodnie Kino Łydynia podjęło decyzję o nie graniu Gwiezdnych Wojen bowiem dystrybutor zażądał wyświetlania filmu przez 4 tygodnie na...

R E K L A M A

R E K L A M A