Niski park linowy już niebawem w Ciechanowie. Rozpoczęła się budowa

0
196

Prace budowlane rozpoczęły się od wylewania fundamentów. Pierwszy w Ciechanowie niski park linowy powstaje przy ul. Kraszewskiego, obok hali sportowo-widowiskowej. Będzie to miejsce przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 13 lat.

O utworzeniu w Ciechanowie niskiego parku linowego, stanowiącego plenerową atrakcję dla najmłodszych, zdecydowali sami mieszkańcy, w głosowaniu na Budżet Obywatelski. Był to jeden ze zwycięskich projektów ogólnomiejskich.

Konstrukcja umożliwi dzieciom bezpieczną zabawę na wysokości około pół metra nad ziemią. Proste linowe przeszkody zawieszone będą między siedmioma platformami, zamontowanymi na stalowych słupach. Znajdzie się tam 12 równych ponad 4,5-metrowych przeszkód. Wśród tras będą mosty, skrzynki, drabiny wiszące czy wiszące wyspy. Konstrukcja zostanie wykonana z bezpiecznych i trwałych materiałów. Obok obiektu ustawiona będzie ławka. Inwestycja zostanie zrealizowana w najbliższych tygodniach.

Park linowy powstaje na terenie przyległym do hali sportowej, naprzeciwko placu zabaw, siłowni zewnętrznej oraz boiska do siatkówki plażowej.

KOMENTARZE

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię