Główna Wiadomości Nocnej prohibicji nie będzie. Liczba koncesji na alkohol ściśle określona

Nocnej prohibicji nie będzie. Liczba koncesji na alkohol ściśle określona

-

Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta Ciechanów, większością głosów przyjęto uchwałę regulującą zasady usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych na terenie miasta.

Punkty oferujące alkohol nie będą mogły być usytuowane w odległości mniejszej niż 70 m od obiektów kultu religijnego (kościoły, kaplice, związki wyznaniowe), placówek oświatowych (szkoły, przedszkola, żłobki, kluby dziecięce), placówek oświatowo-wychowawczych (internaty, bursy) oraz placówek opiekuńczych. Odległość ta została zwiększona ponad dwukrotnie względem wcześniej obowiązującej odległości (dotychczas wynosiła 30 m).

- R E K L A M A -"))

Ustalono również maksymalną liczbę zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Zgodnie ze zmianami w ustawie o wychowaniu w trzeźwości, został ustalony limit koncesji na alkohol, uwzględniający podział na trzy kategorie. Dotychczas regulacje dotyczyły limitu punktów, obecnie dotyczą limitu koncesji na poszczególne rodzaje alkoholu. Obecnie alkohole do 4,5% oraz piwo podlegają limitowi koncesyjnemu, wcześniej nie były limitowane.

Biorąc pod uwagę te różnice, wprowadzone na czwartkowej sesji,limity zmniejszają ilość koncesji, które mogą być wydawane na alkohol.

Nie wprowadzono jednak ograniczeń w nocnej sprzedaży alkoholu, mimo iż wnioskowała o to część radnych klubu PiS.

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

Środowisko dziennikarskie straciło wspaniałego kolegę i przyjaciela

Dziś w wieku 60 lat odszedł wieloletni dziennikarz i reporter Tygodnika Ciechanowskiego Krzysiu Kowalski To bardzo smutna wiadomość dla całego środowiska dziennikarskiego. Odszedł człowiek skromny,...

ZUS: Za okres kwarantanny przysługują świadczenia z tytułu choroby

Wystawienie zaświadczenia lekarskiego pozostaje w kompetencji lekarza Osoba poddana kwarantannie lub izolacji ma prawo do otrzymania świadczeń z tytułu choroby. Podstawą do ich wypłacenia jest...

Nowe „Gwiezdne Wojny” nie w Ciechanowie

Dystrybutor zażądał na wyłączności na 4 tygodnie Kino Łydynia podjęło decyzję o nie graniu Gwiezdnych Wojen bowiem dystrybutor zażądał wyświetlania filmu przez 4 tygodnie na...

R E K L A M A

R E K L A M A