niedziela, 24 października 2021
GłównaWiadomościNowe 300 plus i 500 plus. Kiedy składać wnioski?

Nowe 300 plus i 500 plus. Kiedy składać wnioski?

-

W tym roku ponownie wraca 300 plus. Warto również pamiętać o świadczeniu 500 plus, które przeszło modyfikację. Kiedy i gdzie składać wnioski aby jak najszybciej otrzymać pieniądze?

„Dobry Start”, czyli 300 plus w 2019 roku, to program wsparcia dla rodziców tych dzieci, które rozpoczynają nowy rok szkolny. Jest to jednorazowe świadczenie, przyznawane bez względu na dochód, który jest uzyskiwany w rodzinie, i przysługuje raz w roku uczniom do 20 lat oraz uczniom niepełnosprawnym uczącym się w szkole do ukończenia 24. roku życia. Dofinansowania nie otrzymają natomiast dzieci, które idą do przedszkola i do zerówki. Program został wprowadzony w 2018 roku przez rząd Prawa i Sprawiedliwości i jak się okazuje będzie działał także w tym roku.

- R E K L A M A -"))

Warto dodać, że również w tym roku program „Rodzina 500+” zacznie funkcjonować w rozszerzonej formule. Od 1 lipca świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało na wszystkie dzieci, bez względu na dochody rodziny. Zgodnie z ustawą prawo do świadczenia będą miały wszystkie dzieci i nastolatkowie do 18 lat, również jedynacy.

Kiedy i gdzie składać wnioski?

 W naszym mieście realizatorem zadania Program 500 plus jak i 300 plus jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ciechanowie, ul. Sienkiewicza 32 d.. Wnioski drogą tradycyjną w palcówce będzie można składać od 1 sierpnia.
Jednak już od najbliższego poniedziałku (1 lipca) wnioski można składać drogą elektroniczną, za pomocą: bankowości elektronicznej, portalu [email protected], PUE ZUS oraz ePUAP (Profil Zaufany). Aktualne druki wniosków dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, natomiast od 1 sierpnia będą dostępne także w MOPS Ciechanów.

– Aby przyśpieszyć realizację programu „Dobry Start” i wypłatę świadczeń zachęcamy klientów do składania wniosków drogą elektroniczną. Wnioski należy złożyć najpóźniej do 30 listopada. Złożenie wniosku w lipcu i sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Natomiast gdy zostanie złożony w następnych miesiącach, to pomoc rodziny otrzymają  w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku – informuje MOPS Ciechanów.

Wnioski o wypłatę 500 plus również można będzie składać już w lipcu (drogą elektroniczną) choć pieniądze trafią do rodzin kilka miesięcy później, ale z wyrównaniem od lipca.

- R E K L A M A -"))
SourceMRPiPS

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A