niedziela, 24 października 2021
GłównaTemat dniaNowe budy dla podopiecznych schroniska dla psów

Nowe budy dla podopiecznych schroniska dla psów

-

Czworonogi przebywające w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Pawłowie otrzymały nowe budy. Boksy dla psów zostały doposażone w dodatkowe schronienia, które dają wytchnienie latem i ciepło w zimowe dni. Zadanie zrealizowano w ramach współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi.

Nowe, odporne na warunki atmosferyczne budy dla średnich i dużych psów poprawią warunki bytowania zwierząt w zarządzanym przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. schronisku. To dwie podwójne budy o rozmiarze XXL oraz 13 bud w rozmiarach XXL i XL.

- R E K L A M A -"))

Psy w schronisku przebywają na zewnątrz cały czas, dlatego bardzo ważne jest zabezpieczenie ich przed warunkami atmosferycznymi. Nowe schronienia dla czworonogów są specjalnie przystosowane do warunków schroniskowych, mają otwierane dachy, co ułatwia opiekunom dbanie o porządek i należyte zabezpieczenie ich słomą okresie zimy.

Miasto przyznało środki finansowe na ten cel w ramach otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych, które corocznie realizują m.in. zadania w zakresie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego.

Stowarzyszenie Wolontariuszy Schroniska w Pawłowie zakupiło budy za łączną kwotę 10.000 zł. Montaż nowych schronień dla psów w boksach dobiega końca, przy ich umiejscawianiu pomagali sportowcy z Ciechanowskiego Klubu Bokserskiego, wolontariusze stowarzyszenia i pracownicy schroniska.

Także przy udziale środków publicznych w ubiegłym roku stowarzyszenie zakupiło boksy z wybiegami dla najstarszych psów. W ramach projektu „Wioska staruszków” powiększono do 4 liczbę boksów, w których obecnie przebywa 11 najstarszych czworonogów.

W okresie letnim w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Pawłowie przybyło już ponad 40 psów, które nie mają właścicieli. Chętni do adopcji zwierząt mogą kontaktować się z przytuliskiem poprzez profil na Facebooku oraz e-mail: [email protected].

Miłośnicy czworonogów mogą też dołączyć do wolontariuszy, którzy opiekują się zwierzętami na miejscu w weekendy. Do ich zadań należy m.in. wyprowadzanie psów na spacery, dbanie o kondycję ich sierści, pojenie oraz poszukiwanie domów dla psów, które znalazły się w schronisku.

Osoby, którym los psów, w szczególności w okresie upałów nie jest obojętny, mogą oddać do schroniska metalowe miski na wodę.

Fot. UM Ciechanów

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A