GłównaWiadomościNowy namiot pneumatyczny dla Komendy Powiatowej PSP w Ciechanowie

Nowy namiot pneumatyczny dla Komendy Powiatowej PSP w Ciechanowie

-

Zakup namiotów realizowany jest w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju i zagrożeniami zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19. Jednostki Państwowej Straży Pożarnej z terenu woj. mazowieckiego wspierają organizację działań medycznych w stosunku do osób z podejrzeniem koronawirusem.

 

- R E K L A M A -"))

Państwowa Straż Pożarna wspiera szpitale, między innymi, poprzez zabezpieczenie namiotów, które przekształcone są w polowe izby przyjęć. Obecnie na terenie woj. mazowieckiego funkcjonują 44 Polowe Izby Przyjęć przy szpitalach, które zbudowano z wykorzystaniem 64 namiotów pneumatycznych.

Namioty zabezpieczone przez jednostki PSP stanowią śluzę dla osób, którzy przybywają do szpitali. Posiadają na swoim wyposażeniu nagrzewnicę, oświetlenie oraz sprzęt logistyczny, który pozwala na ich samodzielną pracę w każdych warunkach pogodowych.

Przekazania sprzętu dokonali strażacy Wydziału Logistycznego Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie w imieniu mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Jarosława Nowosielskiego.

Realizacja przedsięwzięcia pochodziła ze środków przeznaczonych na finansowanie zadań związanych ze zwalczaniem zakażenia, zapobieganiem rozprzestrzenianiu się, profilaktyką oraz zwalczaniem skutków choroby zakaźnej wywołanej wirusem SARS-CoV-2 zwanej COVID-19.

Po zakończeniu pandemii, namioty wraz z zestawami logistycznymi będą wykorzystywane podczas działań ratowniczych m. in.  jako:

  • zabezpieczenie logistyczne związane z długotrwałymi działaniami ratowniczo – gaśniczymi,
  • zabezpieczenie działań z zakresu ratownictwa medycznego w zdarzeniach mnogich, masowych oraz podczas katastrof,
  • działania związane z dekontaminacją osób i sprzętu (zagrożenia CBRN)

Fot. KW PSP Warszawa

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A