Główna Wiadomości Nowy "przedmiot" w szkołach podstawowych

Nowy „przedmiot” w szkołach podstawowych

-

W 50 szkołach na Mazowszu będą uczyć dzieci gry w szachy. Ciechanów nowy „przedmiot” wprowadza już w marcu dla uczniów klas I-III. Będzie to godzina tygodniowo. Dodatkowo szkołom zostanie przekazanych w sumie 150 zestawów szachowych. Równocześnie będą prowadzone szkolenia dla nauczycieli w ramach projektu „Szachy w mazowieckiej szkole”.

 O inicjatywie poinformowano podczas konferencji inaugurującej projekt, organizowanej przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. W ramach tego projektu finansowanego przez marszałka województwa mazowieckiego zostaną przeszkoleni nauczyciele m.in. z ciechanowskich szkół. Szkolenie nauczycieli przewidziane jest także we wniosku o dofinansowanie unijne „Ciechanów miastem nowoczesnej edukacji II”, który został już złożony do Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych i czeka na rozstrzygnięcie o przyznaniu dofinansowania – poinformował prezydent tego miasta.

– Szachy uczą koncentracji, logicznego myślenia. Gra w szachy to ćwiczenia dla mózgu, dlatego tak ważne jest by dzieci miały możliwość poznania zasad tej gry jak najwcześniej. Jestem pewien, że gdy nauczą się reguł, będzie to dla nich ciekawy i pożyteczny sposób na spędzanie czasu oraz będą wracać do tej gry w dorosłym życiu – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

- R E K L A M A -"))
Viaamil

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

6 komentarze

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

Środowisko dziennikarskie straciło wspaniałego kolegę i przyjaciela

Dziś w wieku 60 lat odszedł wieloletni dziennikarz i reporter Tygodnika Ciechanowskiego Krzysiu Kowalski To bardzo smutna wiadomość dla całego środowiska dziennikarskiego. Odszedł człowiek skromny,...

ZUS: Za okres kwarantanny przysługują świadczenia z tytułu choroby

Wystawienie zaświadczenia lekarskiego pozostaje w kompetencji lekarza Osoba poddana kwarantannie lub izolacji ma prawo do otrzymania świadczeń z tytułu choroby. Podstawą do ich wypłacenia jest...

Nowe „Gwiezdne Wojny” nie w Ciechanowie

Dystrybutor zażądał na wyłączności na 4 tygodnie Kino Łydynia podjęło decyzję o nie graniu Gwiezdnych Wojen bowiem dystrybutor zażądał wyświetlania filmu przez 4 tygodnie na...

R E K L A M A

R E K L A M A