niedziela, 24 października 2021
GłównaWiadomościOdbył się I Powiatowy Dzień Rolnika

Odbył się I Powiatowy Dzień Rolnika

-

W miniony piątek, 17 maja br. na terenie Muzeum Romantyzmu w Opinogórze odbył się I Powiatowy Dzień Rolnika. Przedsięwzięcie o charakterze powiatowym, którego głównym celem było zwiększenie wiedzy i świadomości społeczeństwa o potencjale lokalnego rolnictwa, pokazanie jego walorów i integracja środowisk rolniczych powiatu ciechanowskiego.

W trakcie uroczystości  wręczone zostały przez Starostę Joannę Potocką – Rak oraz europosła Jarosława Kalinowskiego wyróżnienia dla najlepszych rolników z poszczególnych gmin powiatu ciechanowskiego:
Gmina Glinojeck – Cezary Kruśliński, Szymon Zalewski;
Gmina wiejska Ciechanów – Wioletta i Krzysztof Rychlik, Barbara i Arkadiusz Bieńkowscy;
Gmina Gołymin-Ośrodek – Wojciech Kanownik, Jarosław Trentowski;
Gmina Grudusk – Aurelia i Andrzej Pszczółkowscy, Teresa i Bernard Kosobudzcy;
Gmina Ojrzeń – Mariusz Tomaszek, Tadeusz Dziewanowski;
Gmina Opinogóra Górna – Cezary Czaplicki, Jacek Płodziszewski;
Gmina Regimin – Dariusz Czyżewski, Robert Sidwiński;
Gmina Sońsk – Artur Wilkowski, Mirosław Wesołowski;

- R E K L A M A -"))

W branży szkółkarskiej   wyróżnienie otrzymali Państwo – Joanna i Bronisław Szmit.
Podczas uroczystości wyróżnienie otrzymał również Pan Stefan Chojnowski – rolnik, działacz społeczny, organizator życia kulturalnego, za swą działalność literacką  i społeczną wielokrotnie nagradzany i odznaczany.

Rozstrzygnięty został konkurs „Smaki Powiatu”, do którego zgłosiło się 20 kół gospodyń wiejskich mających siedzibę na terenie powiatu ciechanowskiego.  Poszczególne koła  zaprezentowały swoje wyroby kulinarne w dwóch kategoriach:  potrawy i wypieki.  Komisja konkursowa z przewodniczącym Panem Sylwestrem Maciejewskim na czele, oceniała zgłoszone specjały w poszczególnych kategoriach pod katem:  oryginalności nazwy, wyglądu, smaku, autoprezentacji, nawiązania do tradycji kulinarnych powiatu i województwa, oraz przyznała nagrody:

w kategorii POTRAWA:
1 miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Kozdrojach – Kotlety gryczane ze słonecznikiem
2 miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Ciemniewie – Słodki kurczak Babci Jadzi
3 miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Kołaczkowie – „Chrzanić to!” – pieczeń

w kategorii WYPIEK
1 miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Kołaczkowie – Klejnoty Zygmunta
2 miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Sosnowie – Słodka niespodzianka
3 miejsce – Klub Seniora przy MGOK w Glinojecku – Pączki Heni

I Powiatowemu Dniu Rolnika towarzyszyła prezentacja  stoisk oraz pokazy producentów maszyn, części zamiennych, akcesoriów  rolniczych i ogrodniczych, piknik rodzinny, występ Ludowego Zespołu Artystycznego Ciechanów oraz zespołu POKER.

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A