Główna Wiadomości Oszuści próbowali dwa razy. Policja ostrzega - mogą jeszcze dzwonić

Oszuści próbowali dwa razy. Policja ostrzega – mogą jeszcze dzwonić

-

W Ciechanowie wczoraj (23 stycznia) uaktywnili się oszuści żerujący na dobrym sercu seniorów. Mieli pecha – o sprawie powiadomiono policję.

Funkcjonariusze otrzymali dwa zgłoszenia od mieszkańców, których próbowano oszukać metodą na wnuczka. Tym razem pojawił się motyw wypadku drogowego, w którym uczestniczyć miała bliska osoba.
Seniorzy nie dali się nabrać, jedna z ciechanowianek od razu zadzwoniła do córki zapytać czy wnuk jest cały i zdrowy. Gdy okazało się, że tak – zawiadomiła policję. Funkcjonariusze ostrzegają przed grasującymi w mieście oszustami i uczulają na  kolejne telefony od fałszywych wnuczków.

– Przede wszystkim należy zachować ostrożność – jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie. Zadzwońmy do kogoś z rodziny, zapytajmy o to czy osoba, która prosiła nas o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje – wyjaśnia kom. Jolanta Bym z ciechanowskiej KPP

- R E K L A M A -"))

Warto także pamiętać, że prawdziwi policjanci nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie. Nigdy  też nie proszą też o przekazanie pieniędzy.

- R E K L A M A -"))
Viaamil

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

Środowisko dziennikarskie straciło wspaniałego kolegę i przyjaciela

Dziś w wieku 60 lat odszedł wieloletni dziennikarz i reporter Tygodnika Ciechanowskiego Krzysiu Kowalski To bardzo smutna wiadomość dla całego środowiska dziennikarskiego. Odszedł człowiek skromny,...

ZUS: Za okres kwarantanny przysługują świadczenia z tytułu choroby

Wystawienie zaświadczenia lekarskiego pozostaje w kompetencji lekarza Osoba poddana kwarantannie lub izolacji ma prawo do otrzymania świadczeń z tytułu choroby. Podstawą do ich wypłacenia jest...

Nowe „Gwiezdne Wojny” nie w Ciechanowie

Dystrybutor zażądał na wyłączności na 4 tygodnie Kino Łydynia podjęło decyzję o nie graniu Gwiezdnych Wojen bowiem dystrybutor zażądał wyświetlania filmu przez 4 tygodnie na...

R E K L A M A

R E K L A M A