Główna Wiadomości PGNiG chce zatrudniać drony

PGNiG chce zatrudniać drony

-

Te małe, bezzałogowe obiekty latające pomogą w tworzeniu tzw. ortofotomap (zdjęć wykonanych z lotu ptaka, które wykorzystuje się w poszukiwaniu złóż gazu ziemnego i ropy naftowej) i kontroli gazociągów. Spółka w najbliższych latach na innowacje zamierza przeznaczyć prawie miliard złotych.

PGNiG optymalizuje koszty i sięga po nowe rozwiązania proponowane przez start-upy.

– Mówiąc o innowacjach, mamy na myśli rozwiązania, które wprowadzają usprawnienia, optymalizują pewne procesy, ale także są opłacalne ekonomicznie. Drony same w sobie nie stanowią już dzisiaj innowacji, mowa bardziej o nowych zastosowaniach dla istniejących już technologii – wyjaśniał w rozmowie z „Pulsem Biznesu”  Maciej Szota, p.o. dyrektora Departamentu Innowacji i Rozwoju Biznesu w PGNiG.

- R E K L A M A -"))

W przypadku Polskiej Spółki Gazownictwa (PSG) bezzałogowe systemy latające mogą posłużyć także do monitoringu 180 tys. km sieci gazowej.

Podczas wykrywania wycieków bardzo pomocny może okazać się specjalnie skonstruowany dron hybrydowy. Urządzenie to staruje i ląduje pionowo, ale sam lot wykonuje już tak jak zwykły samolot, a to z kolei pozwala na wydłużenie czasu jego pracy. Dron wszelkie dane telemetryczne będzie przekazywać w czasie rzeczywistym na odległość do 40 km.

- R E K L A M A -"))
SourcePGNiG

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

Środowisko dziennikarskie straciło wspaniałego kolegę i przyjaciela

Dziś w wieku 60 lat odszedł wieloletni dziennikarz i reporter Tygodnika Ciechanowskiego Krzysiu Kowalski To bardzo smutna wiadomość dla całego środowiska dziennikarskiego. Odszedł człowiek skromny,...

ZUS: Za okres kwarantanny przysługują świadczenia z tytułu choroby

Wystawienie zaświadczenia lekarskiego pozostaje w kompetencji lekarza Osoba poddana kwarantannie lub izolacji ma prawo do otrzymania świadczeń z tytułu choroby. Podstawą do ich wypłacenia jest...

Nowe „Gwiezdne Wojny” nie w Ciechanowie

Dystrybutor zażądał na wyłączności na 4 tygodnie Kino Łydynia podjęło decyzję o nie graniu Gwiezdnych Wojen bowiem dystrybutor zażądał wyświetlania filmu przez 4 tygodnie na...

R E K L A M A

R E K L A M A