Główna Wiadomości Pieniądze dla podstawówek

Pieniądze dla podstawówek

-

W sumie 48 tysięcy złotych otrzymają szkoły podstawowe, które zgłosiły chęć przystąpienia do „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” 

Każda ze szkół otrzyma po 12 tys. zł na zakup nowych książek oraz organizację konkursów, spotkań, zajęć warsztatowych czy „Ferii z książką”. Są to szkoły podstawowe nr: 3, 4, 5, 6.

- R E K L A M A -"))

Jak informuje UM Ciechanów- „Program służy promowaniu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w jego ramach kupowane są nowości wydawnicze. Dzięki pozyskanym środkom uatrakcyjnione zostaną księgozbiory bibliotek szkolnych, zwiększy się dostęp uczniów do ciekawych książek o tematyce bliskiej ich współczesnym zainteresowaniom. Zorganizowane zostaną międzyszkolne konkursy czytelnicze, cykliczne spotkania bajkowo-edukacyjne, cykl spotkań autorskich: „Ciechanowskie Bajanie”, „Ciechanowska Jesień Poezji”, „Festiwal Czytania Utworów Pisarzy Polskich”. Planowane jest także prowadzenie Dyskusyjnego Klubu Książki, zajęć warsztatowych dla uczniów klas 0 i I „Książka moim przyjacielem” oraz realizacja projektu edukacyjnego „Ferie z książką”.”

Wkład miasta do realizacji programu dla każdej ze szkół wynosi po 3 tys. zł.

Program ma przyczyniać się także do rozwoju współpracy pomiędzy szkołami, bibliotekami pedagogicznymi i bibliotekami publicznymi. Wniosek miasta o pozyskanie pieniędzy przygotowało Centrum Usług Wspólnych.

 

 

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

Środowisko dziennikarskie straciło wspaniałego kolegę i przyjaciela

Dziś w wieku 60 lat odszedł wieloletni dziennikarz i reporter Tygodnika Ciechanowskiego Krzysiu Kowalski To bardzo smutna wiadomość dla całego środowiska dziennikarskiego. Odszedł człowiek skromny,...

ZUS: Za okres kwarantanny przysługują świadczenia z tytułu choroby

Wystawienie zaświadczenia lekarskiego pozostaje w kompetencji lekarza Osoba poddana kwarantannie lub izolacji ma prawo do otrzymania świadczeń z tytułu choroby. Podstawą do ich wypłacenia jest...

Nowe „Gwiezdne Wojny” nie w Ciechanowie

Dystrybutor zażądał na wyłączności na 4 tygodnie Kino Łydynia podjęło decyzję o nie graniu Gwiezdnych Wojen bowiem dystrybutor zażądał wyświetlania filmu przez 4 tygodnie na...

R E K L A M A

R E K L A M A