Główna Wiadomości Region Odbyła się pierwsza Ciechanowska Gala Sportu

Odbyła się pierwsza Ciechanowska Gala Sportu

-

Impreza skierowana była do lokalnych środowisk sportowych. W uroczysty sposób doceniono młode sportowe talenty oraz doświadczonych już zawodników i trenerów. Krzysztof Kosiński, prezydent miasta wręczył stypendia i nagrody za wybitne osiągnięcia, przyznane zostały też Nagrody Specjalne, ogłoszono również wyniki internetowego plebiscytu w którym wybrani zostali m.in. sportowiec, trener i drużyna roku.

W Gali Sportu, organizowanej przez Urząd Miasta Ciechanów oraz MOSiR, we współpracy z COEK STUDIO, uczestniczyli laureaci oraz przedstawiciele klubów i środowisk sportowych. Nagrodę Specjalną „Za organizację sportu szkolnego” przyznano Szkolnemu Związkowi Sportowemu Ziemia Ciechanowska. Kolejna Nagroda Specjalna „Nadzieja Olimpijska” trafiła do kolarza Daniela Staniszewskiego. Nagrodę Specjalną „Na zakończenie kariery” odebrała utytułowana zawodniczka taekwon-do Ilona Czachowska (dawniej Omiecińska).

- R E K L A M A -"))

Statuetki dla zwycięzców plebiscytu sportowego wręczali znani, związani z Ciechanowem, sportowcy: Szymon Kołecki, Wioletta Młynarczyk (dawniej Potępa) oraz Tomasz Walerowicz. W sumie oddano 12 356 głosów. W kategorii dotyczącej zawodnika oddano 4 708 głosów, trenera – 2 507 głosów, drużyny – 2 594 głosy, wydarzenia – 2 547 głosów. Wyróżniono po jednym najpopularniejszym zgłoszeniu w każdej z czterech kategorii.

Sportowcem Roku 2017 został Adrian Krzywnicki z MPKS Orka, Trenerem Roku 2017 – Zbigniew Grochowski z tego samego klubu. Wybrana przez głosujących Drużyna Roku 2017 to Klub Sportowy Zamek Ciechanów – drużyna dziewcząt rocznik 2002/2003. Wydarzeniem Sportowym Roku 2017 został zorganizowany przez Ciechanowski Klub Sportowy Jurand Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Ręcznej Dzieci organizowany pod Patronatem Honorowego Prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce prof. dr hab. Janusza Czerwińskiego.

Podczas gali wręczono stypendia, przyznane uczniom lub studentom do 26 roku życia, zrzeszonym w ciechanowskich klubach sportowych oraz nagrody dla trenerów i zawodników za wybitne osiągnięcia sportowe. Łączna pula nagród to 38 700 zł, natomiast roczna suma stypendiów to 10 900 zł. Stypendium jest przyznawane na rok, wypłacane przez 10 miesięcy (z wyjątkiem lipca i sierpnia). Przyznano stypendia w wysokości od 200 do 600 zł miesięcznie 30 osobom z siedmiu klubów. Nagrody przyznane zostały 27 zawodnikom i 12 trenerom. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ.

- R E K L A M A -"))
Viaamil

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

Środowisko dziennikarskie straciło wspaniałego kolegę i przyjaciela

Dziś w wieku 60 lat odszedł wieloletni dziennikarz i reporter Tygodnika Ciechanowskiego Krzysiu Kowalski To bardzo smutna wiadomość dla całego środowiska dziennikarskiego. Odszedł człowiek skromny,...

ZUS: Za okres kwarantanny przysługują świadczenia z tytułu choroby

Wystawienie zaświadczenia lekarskiego pozostaje w kompetencji lekarza Osoba poddana kwarantannie lub izolacji ma prawo do otrzymania świadczeń z tytułu choroby. Podstawą do ich wypłacenia jest...

Nowe „Gwiezdne Wojny” nie w Ciechanowie

Dystrybutor zażądał na wyłączności na 4 tygodnie Kino Łydynia podjęło decyzję o nie graniu Gwiezdnych Wojen bowiem dystrybutor zażądał wyświetlania filmu przez 4 tygodnie na...

R E K L A M A

R E K L A M A