GłównaTemat dniaPodróbki w Internecie

Podróbki w Internecie

-

Ponad 2 tysiące sztuk odzieży z zastrzeżonymi znakami towarowymi ujawnili
funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego (MUCS) w Warszawie
i siedleckiej Policji. Rynkowa wartość zatrzymanego towaru to prawie 800 tys. zł.

Podróbki były przygotowywane do wysyłki w jednym z siedleckich lokali usługowych.
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z III Referatu Prewencji w Siedlcach wspólnie z
funkcjonariuszami policji z Komendy Miejskiej w Siedlcach przeprowadzili działania
ukierunkowane na handel towarami z bezprawnie umieszczonymi znakami towarowymi.
Mundurowi skontrolowali jeden z lokali usługowych na terenie Siedlec. Pełnił on funkcję
sklepu internetowego. Sprzedawana odzież wisiała na wieszakach, leżała na podłodze lub była już zapakowana. Funkcjonariusze zastali na miejscu pracowników, którzy przygotowywali do wysyłki ubrania nielegalnie opatrzone znakami towarowymi znanych firm. Właścicielka sklepu przyznała się do postawionego jej zarzutu wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 2100 sztuk podrobionych produktów o wartości prawie 800 tys. zł. Ponadto, do sprawy zostały zatrzymane telefony komórkowe, laptopy, zeszyty zawierające dane odbiorców, protokoły przekazania towarów, faktury VAT, listy klientów oraz inne dokumenty mające znaczenie dla sprawy. Ujawnione podróbki trafiły do magazynu depozytowego MUCS. Postępowanie w sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Siedlcach.
Osobom, które wprowadzają do obrotu towar z podrobionymi, zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A