Główna Wiadomości Pomnik smoleński w Ciechanowie? Jest odpowiedź prezydenta

Pomnik smoleński w Ciechanowie? Jest odpowiedź prezydenta

-

W mojej ocenie lokalna społeczność potrzebuje rozwiązywania realnych problemów, a nie ich tworzenia – mówi prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński, odnosząc się do pomysłu budowy pomnika smoleńskiego.

– Miasto Ciechanów prężnie rozwija swoją infrastrukturę, modernizuje dotychczas zaniedbane i zapomniane miejsca, jesteśmy liderem w pozyskiwaniu środków unijnych. Mam przy tym świadomość, że jest jeszcze wiele do zrobienia. Jako prezydent będę budował to, co łączy mieszkańców, a nie dzieli. W związku z powyższym proszę o wycofanie wniosku oraz nienakłanianie radnych Rady Miasta Ciechanów do poparcia i realizacji tej inicjatywy – takie słowa kieruje prezydent do posła Kołakowskiego.

Przypomnijmy. 20 lutego poseł Robert Kołakowski zwrócił się do prezydenta  miasta  Krzysztofa  Kosińskiego  z wnioskiem  „O  przygotowanie  i  przedłożenie  radzie  miasta  projektu  uchwały  o  wzniesieniu  Pomnika  Katastrofy Smoleńskiej 2010 r.”. Pomnik miałby stanąć przy ulicy Senator Janiny Fetlińskiej, na działce po dawnej Kolumnie Transportu Sanitarnego w Ciechanowie. W nawiązaniu do złożonego wniosku prezydent wystosował do posła Roberta Kołakowskiego oficjalne pismo, w którym oświadcza, że wzniesienie pomnika jest niemożliwe. Działka po dawnej Kolumnie Transportu Sanitarnego została kupiona z przeznaczeniem na budowę parkingu dla mieszkańców.

- R E K L A M A -"))

– Społeczność lokalna od dłuższego czasu dostrzega brak ogólnodostępnych miejsc parkingowych i zwraca się o ich pilną budowę. Na osiedlu Powstańców wielkopolskich mamy zlokalizowane m.in. : szpital, szkołę, dużą liczbę budynków wielorodzinnych czy obiekty usługowe. To wszystko generuje duży ruch komunikacyjny oraz zapotrzebowanie na parkingi. Pierwszą już zrealizowaną inicjatywą, wychodzącą naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, była budowa w 2016r. dwóch łączników ulicy Powstańców Wielkopolskich z pętlą miejską. Drugą inicjatywą, której realizację rozpocząłem jest budowa parkingu na terenie po dawnej Kolumnie Transportu Sanitarnego.

Prezydent wyjaśnia również, że podstawowym przeznaczeniem przedmiotowej działki są obiekty usług ogólnospołecznych, natomiast przeznaczeniem uzupełniającym m.in. parkingi oraz obiekty i urządzenia systemów infrastruktury technicznej. Plan miejscowy nie przewiduje więc lokalizacji innych obiektów budowlanych poza wymienionymi, a pomnika z pewnością nie można zakwalifikować do obiektów usługowych czy też obiektów i urządzeń systemów infrastruktury technicznej.

– Ustalenie lokalizacji i budowa jakiegokolwiek pomnika wymaga przeprowadzenia konsultacji społecznych, aby to mieszkańcy zdecydowali czy jest taka konieczność. Narzucanie odgórnych decyzji być może jest łatwe z punktu widzenia posła, ale nie licuje z wyznawanymi przeze mnie zasadami uczciwości, otwartości i dialogu z mieszkańcami -dodaje na koniec prezydent.

Więcej o sprawie pisaliśmy TUTAJ

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

Środowisko dziennikarskie straciło wspaniałego kolegę i przyjaciela

Dziś w wieku 60 lat odszedł wieloletni dziennikarz i reporter Tygodnika Ciechanowskiego Krzysiu Kowalski To bardzo smutna wiadomość dla całego środowiska dziennikarskiego. Odszedł człowiek skromny,...

ZUS: Za okres kwarantanny przysługują świadczenia z tytułu choroby

Wystawienie zaświadczenia lekarskiego pozostaje w kompetencji lekarza Osoba poddana kwarantannie lub izolacji ma prawo do otrzymania świadczeń z tytułu choroby. Podstawą do ich wypłacenia jest...

Nowe „Gwiezdne Wojny” nie w Ciechanowie

Dystrybutor zażądał na wyłączności na 4 tygodnie Kino Łydynia podjęło decyzję o nie graniu Gwiezdnych Wojen bowiem dystrybutor zażądał wyświetlania filmu przez 4 tygodnie na...

R E K L A M A

R E K L A M A