Główna Temat dnia Postęp prac modernizacyjnych oczyszczalni ścieków

Postęp prac modernizacyjnych oczyszczalni ścieków

-

W 2020 roku rozpoczęto modernizację oczyszczalni ścieków w m. Stary Gawarz. Oczyszczalnia modernizowana jest w ramach projektu: „Modernizacja oczyszczalni ścieków w m. Staty Garwarz- poprawa infrastruktury”. Przedsięwzięcie dofinansowana jest ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Po wykonaniu prac remontowo- instalacyjnych uruchomiono bioblok WS-400. Posadowiono nowy sito piaskownik na wykonanym stropie antesoli wewnątrz budynku. Zainstalowano trzy nowe dmuchawy, powstały nowe rurociągi technologiczne między pompownią, a oczyszczalnią. Trwają prace opróżnienia reaktora Superbos 1000 z wsadu i instalacji. Generalnym wykonawcą jest firma FPW PAP-BUD Jacek Papierowski z Rościszewa.

- R E K L A M A -"))

Głównym celem projektu jest zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej aglomeracji Glinojeck, przy jednoczesnej poprawie i ochronie stanu środowiska naturalnego poprzez zapewnienie skutecznego, efektywnego i zgodnego z przepisami sytemu oczyszczania ścieków komunalnych.

Całkowita wartość  projektu: 5 107 277,42 zł

Dofinansowanie: 3 534 664,47 zł

Okres realizacji projektu: 15.09.2016 r. – 31.12.2021 r.

Info. Fot. UMiG Glinojeck

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

Środowisko dziennikarskie straciło wspaniałego kolegę i przyjaciela

Dziś w wieku 60 lat odszedł wieloletni dziennikarz i reporter Tygodnika Ciechanowskiego Krzysiu Kowalski To bardzo smutna wiadomość dla całego środowiska dziennikarskiego. Odszedł człowiek skromny,...

ZUS: Za okres kwarantanny przysługują świadczenia z tytułu choroby

Wystawienie zaświadczenia lekarskiego pozostaje w kompetencji lekarza Osoba poddana kwarantannie lub izolacji ma prawo do otrzymania świadczeń z tytułu choroby. Podstawą do ich wypłacenia jest...

Nowe „Gwiezdne Wojny” nie w Ciechanowie

Dystrybutor zażądał na wyłączności na 4 tygodnie Kino Łydynia podjęło decyzję o nie graniu Gwiezdnych Wojen bowiem dystrybutor zażądał wyświetlania filmu przez 4 tygodnie na...

R E K L A M A

R E K L A M A