GłównaWiadomościPożegnanie z Mobilisem

Pożegnanie z Mobilisem

-

Autobusy PKS Ciechanów będą jeździć tylko do końca czerwca. Dla pasażerów oznacza to poważne kłopoty. W poniedziałek (12 marca) ma się odbyć narada przedstawicieli trzech starostw – płońskiego, pułtuskiego i ciechanowskiego. Samorządowcy wspólnie będą zastanawiać się jak poradzić sobie z tym problemem.

Mieszkańcy powiatu są rozgoryczeni.

– Po co było budować ten dworzec, po to tylko żeby było tu centrum handlowe? – pytają. – I tak zostało już niewiele połączeń. Siedem godzin czekam na powrotny autobus, bo wcześniej oczywiście nic nie jedzie. A teraz chcą zlikwidować cały PKS, czyli wracamy do średniowiecza! – mówią zdenerwowani

- R E K L A M A -"))


Moblilis tłumaczy, że likwidacji ciechanowskiego PKS-u nie dało się uniknąć. Spółka od dawna generowała straty, a szereg biznesowych działań mających tę sytuację zmienić nie przyniosło żadnych rezultatów.

– Głównym powodem likwidacji spółki jest trudna sytuacja rynkowa oraz drastycznie, z roku na rok, malejąca liczba Pasażerów, którzy regularnie korzystają z usług regionalnej komunikacji autobusowej. Na trudną sytuację w spółce wpłynął też m.in. brak uregulowań prawnych, które zapewniałyby stabilne podstawy do inwestowania i rozwoju – wyjaśnia Magdalena Selder z Mobilis Group.

Decyzja o likwidacji PKS była ogromnym zaskoczeniem dla ciechanowskiego starostwa.

– Spółka działała na rynku ciechanowskim od kilku lat i inwestowała m.in. w nowy dworzec. Nie sygnalizowała żadnych kłopotów. Starosta ciechanowski Sławomir Morawski, porozumiał się ze starostami z ościennych powiatów i w poniedziałek ma się odbyć ich spotkanie na którym omówiona zostanie ta trudna sytuacja. Nie możemy zostawić mieszkańców bez pomocy. Trzeba uzgodnić zasady, według których dzieci i młodzież z powiatu będą dowożone do szkół także tych ponadgimnazjalnych. Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu będziemy mogli poinformować o podjętych decyzjach- tłumaczyła Barbara Tokarska – Wójciak, rzeczniczka Starostwa Powiatowego w Ciechanowie.

Mobilis zapewnia, że chce pozostać w ścisłym kontakcie z władzami lokalnymi, tak aby pomóc wypracować nowe rozwiązania komunikacyjne dla poszczególnych gmin, juz po zamknięciu PKS.

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A