GłównaWiadomościPrezydent uzyskał absolutorium za 2017 rok

Prezydent uzyskał absolutorium za 2017 rok

-

Prezydent Krzysztof Kosiński podczas dzisiejszej sesji uzyskał od Rady Miasta absolutorium za wykonanie budżetu za 2017 rok. Wyniki finansowe miasta zostały pozytywnie ocenione przez Komisję Rewizyjną i Regionalną Izbę Obrachunkową.

Dochody miasta stanowiły ponad 185 mln zł. Na zadania inwestycyjne w poprzednim roku wydano 30 mln zł, łącznie ze środkami pozyskanymi z zewnętrznych źródeł. Oprócz tego, przedsięwzięcia inwestycyjne o wartości 13 mln zł zrealizowały spółki miejskie. Po trzech latach dług miasta został zmniejszony o prawie 6 mln zł. W 2017 roku, podobnie jak w ostatnich latach, nie było podwyżek żadnych podatków i opłat lokalnych, wpływających do budżetu miasta.

- R E K L A M A -"))

Mamy powód do satysfakcji, bo godzimy wodę z ogniem. Z jednej strony, prężnie inwestujemy, nie podnosząc lokalnych podatków, z drugiej strony racjonalnie gospodarujemy publicznym pieniądzem, oglądamy każdą złotówkę i tak gospodarujemy pieniędzmi, że wystarcza nam na realizację potrzeb mieszkańców z każdej dziedziny życia: od infrastruktury po kulturę wyjaśnia prezydent Krzysztof Kosiński. – Nie bez znaczenia jest tu oczywiście skuteczność w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, ale ważna jest również oszczędność, bo wiele zadań realizujemy po prostu taniej niż dotychczas. Wydatki na administrację również są racjonalne – dodaje.

Prezydent w swoim wystąpieniu na sesji przywołał szereg zrealizowanych i rozpoczętych w ubiegłym roku inwestycji, możliwych w większości dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej oraz ze źródeł krajowych.

Trzeba podkreślić fakt, że tylko w 2017 roku podpisaliśmy umowy na ponad 60 mln zł unijnego dofinansowania. Te pieniądze wydajemy głównie w 2018 roku, część także w 2019 roku – powiedział prezydent Kosiński. Zaznaczył także, że miasto może pochwalić się skutecznością realizacji planów na 2017 rok. – Mamy blisko 100 proc. zrealizowanych bądź rozpoczętych zadań inwestycyjnych w stosunku do pierwotnie planowanych, co potwierdza blisko 100 proc. realizacji zaplanowanych wydatków majątkowych.

Korzystne wyniki finansowe spotkały się z przychylnością radnych, co wyrazili w głosowaniu. 19 z nich opowiedziało się za udzieleniem prezydentowi absolutorium. Od głosu wstrzymały się dwie osoby – Robert Kuciński i Stanisław Talarek.

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

10 komentarze

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A