Główna Wiadomości Protest pracowników ciechanowskiej firmy

Protest pracowników ciechanowskiej firmy

-

– Jesteśmy w trakcie negocjacji płacowych z pracodawcą. Jeszcze nie prowadzimy sporu zbiorowego. Dzisiejsza akcja miała na celu solidaryzowanie się pracowników z grupą negocjacyjną. Chcieliśmy, żeby pracodawca zobaczył i poczuł, że cała załoga wspiera się wzajemnie- tłumaczy Piotr Kurowski, przewodniczący NSZZ „Solidarność” w Sofidel Polska

Firma Sofidel to zakład papierniczy, który zatrudnia przeszło trzystu pracowników. Do tej pory nikt publicznie nie sprzeciwiał się warunkom pracy i płacy. Dziś natomiast pracownicy firmy Sofidel, zrzeszeni w NSZZ „Solidarność” postanowili zorganizować pikietę. Maszerując wzdłuż bramy domagali się zwiększenia wynagrodzeń.

- R E K L A M A -"))

Negocjacje w sprawie podwyżek trwają w przedsiębiorstwie od września ubiegłego roku. Pracownicy skierowali prośbę o podniesienie wysokości wynagrodzeń dla pracowników produkcyjnych o 30 proc.

-Dla pracodawcy nasza propozycja jest nie do przyjęcia. 1 marca zaproponowano nam wzrost wysokości wynagrodzeń o 5%. Nie zgadzamy się na to. Podczas dzisiejszego spotkania, przedstawiliśmy swoje oficjalne stanowisko. Teraz czekamy na ruch pracodawcy – tłumaczy pan Piotr.

Pracownicy podkreślali, że wszystkie działania, które podejmują, mają pokojowy charakter i chcą porozumieć się wewnątrz przedsiębiorstwa. W pikiecie brało udział kilkadziesiąt osób, wszyscy protestowali w czasie wolnym od pracy.

Sama firma Sofidel Ciechanów odmówiła komentarza w tej sprawie.

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

Środowisko dziennikarskie straciło wspaniałego kolegę i przyjaciela

Dziś w wieku 60 lat odszedł wieloletni dziennikarz i reporter Tygodnika Ciechanowskiego Krzysiu Kowalski To bardzo smutna wiadomość dla całego środowiska dziennikarskiego. Odszedł człowiek skromny,...

ZUS: Za okres kwarantanny przysługują świadczenia z tytułu choroby

Wystawienie zaświadczenia lekarskiego pozostaje w kompetencji lekarza Osoba poddana kwarantannie lub izolacji ma prawo do otrzymania świadczeń z tytułu choroby. Podstawą do ich wypłacenia jest...

Nowe „Gwiezdne Wojny” nie w Ciechanowie

Dystrybutor zażądał na wyłączności na 4 tygodnie Kino Łydynia podjęło decyzję o nie graniu Gwiezdnych Wojen bowiem dystrybutor zażądał wyświetlania filmu przez 4 tygodnie na...

R E K L A M A

R E K L A M A