Główna Wiadomości Przasnysz: będą kształcić techników lotników i mechaników

Przasnysz: będą kształcić techników lotników i mechaników

-

Politechnika Warszawska kupi lotnisko w Sierakowie.  Rusza zapowiadany  projekt „Poligon doświadczalno – wdrożeniowy w powiecie przasnyskim”.

To właśnie w Przasnyszu utworzona zostanie baza rozwojowa i badawczo -naukowa Politechniki, związana z wdrażaniem nowych technologii, edukacją i współpracą z przemysłem. Podczas wczorajszej sesji rady powiatu przasnyskiego w obecności władz uczelni z Jego Magnificencją prof. dr hab. Janem Szmidt podjęto uchwałę o sprzedaży Politechnice Warszawskiej lotniska w Sierakowie znajdującego się na terenie Przasnyskiej Strefy Gospodarczej. Uczelnia zakupi od starostwa ponad 107 ha.

Politechnika będzie prowadzić w Przasnyszu kształcenie lotników i mechaników lotnictwa. Studenci będą korzystać z internatu ZSP w Przasnyszu oraz z hali sportowej z płytą sztucznego lodowiska. Projekt lotniczy, jak wyjaśnił rektor Politechniki Warszawskiej, będzie pierwszym etapem zapowiadanego przez starostę Zenona Szczepankowskiego oraz władze powiatu projektu pt. „Poligon doświadczalno – wdrożeniowy w powiecie przasnyskim”.

Większość radnych powiatowych pozytywnie zagłosowała za uchwałą o sprzedaży z bonifikatą lotniska w Sierakowie. Pozytywnie na temat przejęcia lotniska przez PW wypowiada się także Aeroklub Północnego Mazowsza, który pozostaje na lotnisku i będzie się rozwijał ściśle współpracując z Politechniką, która przejmie dotychczasową umowę Aeroklubu ze starostwem.

- R E K L A M A -"))

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

Środowisko dziennikarskie straciło wspaniałego kolegę i przyjaciela

Dziś w wieku 60 lat odszedł wieloletni dziennikarz i reporter Tygodnika Ciechanowskiego Krzysiu Kowalski To bardzo smutna wiadomość dla całego środowiska dziennikarskiego. Odszedł człowiek skromny,...

ZUS: Za okres kwarantanny przysługują świadczenia z tytułu choroby

Wystawienie zaświadczenia lekarskiego pozostaje w kompetencji lekarza Osoba poddana kwarantannie lub izolacji ma prawo do otrzymania świadczeń z tytułu choroby. Podstawą do ich wypłacenia jest...

Nowe „Gwiezdne Wojny” nie w Ciechanowie

Dystrybutor zażądał na wyłączności na 4 tygodnie Kino Łydynia podjęło decyzję o nie graniu Gwiezdnych Wojen bowiem dystrybutor zażądał wyświetlania filmu przez 4 tygodnie na...

R E K L A M A

R E K L A M A