GłównaWiadomościPrzeciwko wirusowi HPV. Darmowe szczepienia dla dziewczynek

Przeciwko wirusowi HPV. Darmowe szczepienia dla dziewczynek

-

Ruszają bezpłatne szczepienia przeciwko HPV w ramach miejskiego programu profilaktyki raka szyjki macicy

12-letnie mieszkanki Ciechanowa już teraz mogą zgłaszać się na darmowe szczepienia. Miasto rozpoczyna lokalny program szczepień przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), przyczyniającego się do zachorowań na raka szyjki macicy. Podpisana została umowa ze Specjalistycznym Szpitalem Wojewódzkim w Ciechanowie, który przystąpił do otwartego konkursu ofert

- R E K L A M A -"))

– „Łatwiej zapobiegać, niż leczyć”. Myślę że, to hasło jest bardzo adekwatne do realizowanego programu. Cieszę się, że wspólnie z miastem może my zapewnić młodym ciechanowiankom dostęp do bezpłatnych szczepień przeciwko wirusowi HPV. Mam nadzieję, że proponowana przez nas akcja profilaktyczna, wpłynie  pozytywnie na stan zdrowia kobiet mieszkających w Ciechanowie – powiedział Mariusz Rolewski, zastępca dyrektora ds. medycznych Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie.

Każdego roku z bezpłatnych szczepień będzie mógł skorzystać jeden rocznik ciechanowianek. Prezydent Kosiński, który wyszedł z inicjatywą opracowania  programu, zaprosił do współpracy specjalistów z dziedziny zdrowia. Lokalny program profilaktyki opracowany został na 4 lata, wprowadzono go uchwałą Rady Miasta pod  koniec ubiegłego roku. Udział w programie jest w pełni dobrowolny. W tym roku zaszczepione mogą zostać dziewczęta mieszkające w Ciechanowie, urodzone w  2006 roku. W kolejnych latach będą mogły ze szczepień skorzystać następne  roczniki.

– Bardzo dużo słyszy się o zachorowaniach na raka, a my jako miasto postanowiliśmy skorzystać z dostępnych nam możliwości, by tym zachorowaniom przeciwdziałać. To pierwszy program profilaktyczny realizowany przez Ciechanów. Oczywiście nic na siłę, po prostu dajemy młodym dziewczętom i ich rodzinom wybór. W ramach programu szczepienia są całkowicie darmowe, a nie każdego przecież na nie stać. Na pewno warto angażować się w projekty, które mogą pomóc uratować zdrowie a nawet życie mieszkanek miasta –      powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.
Program na wszystkich etapach opracowania konsultowany był z  Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym, Specjalistycznym Szpitalem Wojewódzkim, Wydziałem Ochrony Zdrowia i Nauk Humanistycznych PWSZ.  Konsultację naukową zapewniła prof. dr hab. med. Bibiana Mossakowska. Program  uzyskał pozytywną opinię Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

Zapisy prowadzi i udziela szczegółowych informacji szpital w Ciechanowie:
Podstawowa Opieka Zdrowotna SSzW – nr tel. 23 673 02 34 oraz Poradnia
Położniczo-Ginekologiczna SSzW – nr tel. 23 673 02 30.

 

- R E K L A M A -"))
Viaim

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

2 komentarze

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A