GłównaWiadomościZa pobyt z dziećmi w szpitalu w Ciechanowie trzeba płacić

Za pobyt z dziećmi w szpitalu w Ciechanowie trzeba płacić

-

Na jakie warunki mogą liczyć rodzice dzieci leczonych w ciechanowskim szpitalu? Wiele zależy od tego, w jakim okresie tam trafią.

Wiele matek lub ojców chce nocować w szpitalu razem ze swoimi chorymi pociechami. W Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie istnieje taka możliwość. Rodzice i opiekunowie dzieci hospitalizowanych do swojej dyspozycji mają łóżka hotelowe . Jest to opcja płatna: od pierwszego do siódmego dnia pobytu – 20 zł za każdą dobę – od ósmego dnia pobytu 10 zł – za każdą dobę. Wysokość opłaty ustala dyrekcja szpitala.

- R E K L A M A -"))

– Bezpłatnie z łóżka hotelowego korzystają tylko matki karmiące dzieci do 1 roku życia oraz inne osoby bliskie opiekujące się dzieckiem do 1 roku życia, a także rodzice i opiekunowie dzieci (bez względu na wiek) mających orzeczony stopień niepełnosprawności – informuje Agnieszka Woźniak rzecznik szpitala. – Za korzystanie z energii elektrycznej (ładowanie telefonu, czajnik, laptop, radio) i wody (prysznic) został ustalony ryczałt w wysokości 5 zł za dobę. Rodzice i opiekunowie chorych dzieci, dodatkowo mogą korzystać z całodziennego wyżywienia w cenie 20 zł za dobę – wyjaśnia.

Zdaniem rodziców, ich pobyt powinien być bezpłatny. – Za pobyt przy chorym 3-latku policzono mi ok. 150 zł za kilka dni – mówi nasza czytelniczka. – Owszem, było pomieszczenie z udostępnioną lodówką i czajnikiem, łazienka dla rodziców, ale przy przyjęciu do szpitala nikt nie poinformował mnie o tego typu kosztach. Wiedziałam, że trzeba zapłacić za łóżko, ale kiedy zapytałam, za co pobiera się tą dodatkową opłatę, usłyszałam, że za korzystanie z prądu i prysznica. Uważam, że za pobyt rodzica przy małym dziecku do lat 5, opłaty nie powinno być lub powinna być symboliczna.

Aby móc skorzystać z łóżka – w  ciechanowskim szpitalu trzeba więc zapłacić, jednak nie zawsze możemy liczyć na wypożyczenie leżanki.

– Matki drzemiące na krzesłach przy łóżkach schorowanych maluchów to codzienność. W sezonie infekcji, kiedy sale są przepełnione ciężko jest „dostać łóżko”. W efekcie większość rodziców koczuje przy łóżku dziecka – mówi jeden z rodziców dziecka, które w ostatnim czasie trafiło do ciechanowskiego szpitala. – Z tego powodu często moja żona jest „przeganiana”, traktowana jak intruz. Jednak powiem szczerze, nawet jeśli istnieje możliwość wykupienia łóżka, nie stać mnie na zapłacenie tych pieniędzy – dodaje.

– Naprawdę tego nie rozumiem. Nie dość, że wykonujemy za personel większość pracy, bo cały czas jesteśmy przy chorych dzieciach, to jeszcze za to płacimy? Tak chyba nie powinno być? – pyta mam sześcioletniej pacjentki szpitala.

 

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

13 komentarze

  1. 20 zł za spanie na krześle??? Chyba ich poje ..balo. W Warszawie w SPDSK place 16 zł za dobę, w tym mam łóżko, świeżą pościel i korzystam z prądu, wody i kuchni do woli. Do tego cudowne pielęgniarki z powołania, które krew u dziecka pobierają za pierwszym ukłuciem, a nie za 10 jak w ciechanowskim szpitalu.

  2. Jeszcze rok temu , matki mające dziecko do roku mimo karmienia musiały płacić 😉 wiem , bo bardziej martwiono się czy będę jeść i spać i korzystac z urządzeniem niż o dziecko ;/

  3. Ja spędziłam z synem 9 dni w Ciechanowskim szpitalu nie ma nawet dwóch lat więc jak go zostawić samego . I nikt nie pomyśli czy ktoś ma na te łóżko czy nie . Zapłaciłam przy wyjściu prawie 200zl i za co ? Za prąd płacisz za łóżko płacisz za telewizor płacisz . Korzystają na chorych dzieciach bo i tak wiedzą że rodzice ich samych nie zostawią.

  4. Leżałem w Przasnyszu ze swoją wówczas 3 letnią córeczką. Miałem do dyspozycji łóżko -(płatne), ale suma sumarum spaliśmy na 1 łóżku, bo córeczka nie chciała sama tylko ze mną, tak więc łóżko stało wolne, a płacić musiałem. W nocy to ja musiałem podawać antybiotyk, ja musiałem inhalowac, ja musiałem dziecko karmić, ja musiałem pilnować, by sobie welfronu nie wyrwała z rączki…itp, itd. A składki się płaci. ..

  5. Ja jestem ciekawa co by Panie pielęgniarki zrobiły czy jak by miały cały oddział dzieci bez rodziców truły zapewne środkami nasennymi a dzieci leżały by brudne w nuezmuenianych pieluchach.Albo pobranie krwi dziecku bez obecności rodzica.Jak sun leżał w szpitalu to mocz i kał rodzic ma pobrać do badania.Prawda jest taka że rodzice odwalaja prawie całą robotę za pielęgniarki nie mówiąc i tym że sami dziecko na oddziale ja bym po prostu bala się zostawić bo opieka jest żadna.

  6. W Mławie szpitalu za dobę płaci się też 10zł i 80gr za wodę, prąd i za skorzystanie z WC nawet gdy jest się matką karmiąca. Jak się o tym dowiedziałam przy przyjęciu do szpitala byłam w szoku.

  7. Właśnie dobrze wspomniane w tekście, za Panie pielęgniarki wykonuje się większość rzeczy przy dziecku, te kobiety w ciągu dnia bardzo mało robią, a w nocy kiedy powinna być cisza na oddziale rżą się jakby nie wiem co się działo.. piszę tu o oddziale dziecięcym, bo na szczęście tylko tam nam dane było leżeć z córeczką. I nie wiem jak jest teraz, ale kiedy tam byłyśmy 3 doby był jeden wielki syf, łóżeczka dziecięce były poodrapywane z farby, łazienka w tragicznym stanie, a Pani sprzątaczka podłogę”myła” czarnym mopem. Idąc do ciechanowdkiego szpitala się leczyc można wyjść chorym na inne ustrojstwo i jeszcze każą za to płacić

  8. To rodzice „śpią” na krzesłach i jeszcze mają za to płacić? W ogóle za koczowanie na krześle nie powinna być pobierana opłata!!!, no bo za co??? Krzesło to oni mogą sobie z domu przynieść. Szpital w Ciechanowie to jakaś totalna pomyłka. 20 zł za dobę??? Za KRZESŁO??? W maju idę z córką do szpitala pediatrycznego na Żwirki i Wigury na badania i za łóżko, podkreślam ŁÓŻKO, będę płacić 18 zł. Za koczowanie na krześle nie zapłaciłabym złamanego grosza!!! Jest mi poprostu wstyd, że „NASZ” szpital tak żeruje na biednych rodzicach, którzy martwią się o swoje dziecko i wyreczaja personel szpitala. Wstyd, wstyd i jeszcze raz WSTYD!!!

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A