GłównaWiadomościKolejny nabór do WOT. Ochotnicy dostaną 1460 zł

Kolejny nabór do WOT. Ochotnicy dostaną 1460 zł

-

Wielu młodych mężczyzn z powiatu mławskiego otrzymało tuż przed świętami pisma z Wojskowej Komisji Uzupełnień w Ciechanowie. Rozpoczął się kolejny nabór ochotników do Wojsk Obrony Terytorialnej. 

Dla zainteresowanych obroną kraju przewidziano przeszkolenie wojskowe. WKU oferuje ok. 1460 zł za odbycie szkolenia podstawowego oraz ok. 500 zł dla szeregowego za szkolenia weekendowe.
Ochotnicy z naszego powiatu mogą zgłosić się do służby w 5 Brygadzie Obrony Terytorialnej w Ciechanowie.
Dane kontaktowe punktu informacyjnego dla kandydatów do Wojsk Obrony Terytorialnej: tel. 261 341 504, e-mail: [email protected]
Misją WOT- jako piątego, samodzielnego rodzaju sił zbrojnych ma być obrona i wspieranie lokalnych społeczności w czasie konfliktu zbrojnego, jak również podczas klęsk żywiołowych lub katastrof. Docelowa liczba żołnierzy WOT wyniesie ok. 53 000, a ich służba będzie trwała od jednego roku do 6 lat, z możliwością jej przedłużenia. Do końca 2019 roku zaplanowano utworzenie 63 batalionów, które wejdą w skład 17 brygad podporządkowanych Dowództwu Wojsk Obrony Terytorialnej.
Pierwsze sześć brygad jest już w trakcie formowania, kolejnych pięć brygad powstanie w 2018, a ostatnich sześć – w 2019 roku.

- R E K L A M A -"))
Viared.

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

3 komentarze

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A