niedziela, 24 października 2021
GłównaWiadomościRuszyły wypłaty 500+. Jak sytuacja wygląda w powiecie ciechanowskim?

Ruszyły wypłaty 500+. Jak sytuacja wygląda w powiecie ciechanowskim?

-

Pierwsze gminy wypłacają już pieniądze z programu „Rodzina 500 plus” w nowej odsłonie, a liczba wniosków złożonych od 1 lipca w całej Polsce przekroczyła milion. Ile wniosków złożono już w powiecie ciechanowskim?

W rozszerzonym programie „Rodzina 500 plus” świadczenie przysługuje wszystkim dzieciom do 18 lat, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. Od 1 lipca możliwe jest składanie wniosków o świadczenie drogą elektroniczną. Od 1 sierpnia wniosek będzie można złożyć także w formie tradycyjnej – papierowej.

- R E K L A M A -"))

Jak dowiedział się nasz portal- do 3 lipca w powiecie ciechanowskim złożono  już 1398 wniosków w programie 500+. Jednak pieniądze na okres od 1 lipca nie zaczęły być jeszcze wypłacane.

Z szacunków MOPS wynika, że  po rozszerzeniu formuły programu Rodzina 500 plus wsparcie trafi łącznie do około 7000 dzieci. Do tej pory świadczenie 500+ przysługiwało na ok 3791 dzieci.

Warto dodać, że popularnością cieszy się również program „Dobry Start”. Mieszkańcy powiatu złożyli już 681 wniosków.
Przypominamy, że świadczenie  to przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, mogą otrzymać świadczenie do ukończenia przez nie 24 lat.

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A