GłównaTemat dniaSamoobsługowy alkomat dostępny w płońskiej komendzie

Samoobsługowy alkomat dostępny w płońskiej komendzie

-

Komenda Powiatowa Policji w Płońsku zyskała samoobsługowy alkomat. Każdy, gdy nie jest pewny czy może już wsiąść za kierownicę, może przyjść do KPP i sprawdzić zawartość alkoholu w swoim organizmie. Sprzęt został zakupiony i przekazany przez Komendę Wojewódzką zs. w Radomiu.

 

Płońska komenda zyskała samoobsługowy alkomat. Sprzęt został zakupiony przez Komendę Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu i przekazany do KPP. Urządzenie zamontowane jest w ogólnodostępnej części budynku – poczekalni, tuż przy pomieszczeniu dyżurnego. Jego obsługa jest bardzo prosta. Tuż nad nim umieszczona jest instrukcja obsługi, ale też samo urządzenie, krok po kroku, instruuje osobę z niego korzystającą, jak przeprowadzić badanie. Przy badaniu należy korzystać z jednorazowych słomek, które znajdują się przy alkomacie. Na wyświetlaczu pojawia się wynik – wskazanie poziomu alkoholu w wydychanym powietrzy określone w promilach.

 Samoobsługowy alkomat ma zachęcić do badań kierowców, którzy nie są pewni tego, czy mogą już wsiąść za kierownicę swojego pojazdu. Sprzęt udostępniony jest mieszkańcom całodobowo, a badanie jest bezpłatne i nie wymaga udziału w nim policjanta.

- R E K L A M A -"))

Fot KPP Płońsk

 

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A