GłównaTemat dnia„Sprzątanie świata” w Ciechanowie

„Sprzątanie świata” w Ciechanowie

-

Tegoroczna ogólnopolska akcja „Sprzątanie świata” odbędzie w dniach 17-19 września. Jak co roku przyłączą się do niej szkoły i przedszkola z terenu Ciechanowa. Ratusz zachęca do wzięcia udziału również mieszkańców i udostępnia worki na odpady oraz jednorazowe rękawiczki.

Akcja odbywa się już po raz 28. i każdego roku cieszy popularnością wśród osób, które są zaangażowane ekologicznie. Posprzątać można swoje najbliższe otoczenie, okolicę lub każde inne miejsce, gdzie porzucone są odpady.

- R E K L A M A -"))

W sprzątanie świata chętnie angażują się dzieci i młodzież. W Ciechanowie do tej inicjatywy, mającej na celu zwrócenie uwagi na ochronę środowiska oraz promowanie postaw proekologicznych, każdego roku włączają się placówki edukacyjne: przedszkola i szkoły z terenu miasta.

Indywidualni mieszkańcy mogą liczyć na zachętę do przyłączenia się do wspólnego sprzątania – miasto zapewnia worki na odpady oraz jednorazowe rękawiczki do higienicznego zbierania odpadów. Zainteresowani udziałem w akcji mogą odebrać bezpłatnie worki i jednorazowe rękawiczki w Urzędzie Miasta Ciechanów w Wydziale Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska, w dniach od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-16.00, w pok. nr 21.

Zebrane w trakcie akcji odpady zostaną odebrane przez pracowników Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Ciechanowie. O miejscu i liczbie pozostawionych worków należy niezwłocznie, telefonicznie poinformować pracowników Referatu Gospodarki Odpadami (nr tel. 23 674 92 89). W celu sprawnego odebrania zgromadzonych worków, należy ustawiać je w widocznych i łatwo dostępnych miejscach, np. w pobliżu koszy ulicznych.

Akcja „Sprzątanie świata – Polska 2021” jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. W tym roku odbędzie się po raz 28. Krajowym patronem i koordynatorem akcji jest Fundacja Nasza Ziemia. Szczegóły dotyczące akcji w Polsce dostępne są na stronie internetowej www.naszaziemia.pl.

Fot. UM Ciechanów

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A