niedziela, 24 października 2021
GłównaWiadomościGrozi za to areszt, grzywna lub odebranie dopłat

Grozi za to areszt, grzywna lub odebranie dopłat

-

W województwie mazowieckim od stycznia do pierwszego tygodnia kwietnia straż pożarna odnotowała prawie 1900 wezwań do pożarów traw, co stanowi ponad 45 proc. wszystkich pożarów. Po raz kolejny ruszyła ogólnopolska akcja „Stop pożarom traw”.

Statystyki w tym zakresie są jednoznaczne – w ubiegłym roku spośród wszystkich pożarów na terenie naszego kraju ponad 30 proc. stanowiły pożary traw i nieużytków rolnych, które wygenerowały szkody na niebagatelną kwotę 10 mln zł.

- R E K L A M A -"))

W województwie mazowieckim od stycznia do pierwszego tygodnia kwietnia Państwowa Straż Pożarna odnotowała prawie 1900 wezwań do pożarów traw, co stanowi ponad 45 proc. wszystkich pożarów.

W samym Ciechanowie od początku roku odnotowano 20 pożarów wynikających z wypalania traw. Pierwszy miał miejsce w połowie lutego, ostatni 10 kwietnia. Biorąc pod uwagę, że wiosna dopiero się rozpoczęła, jest to spora liczba – wyjaśnia rzecznik PSP w Ciechanowie.

Za ten proceder grożą, oprócz kar nakładanych np. przez policję czy prokuraturę, także dotkliwe kary finansowe nakładane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w postaci zmniejszenia od 5 do 25 proc., a w skrajnych przypadkach nawet odebrania, należnej wysokości wszystkich rodzajów dopłat bezpośrednich za dany rok.

Pocieszającym jest jednak fakt, że świadomość obywatelska wzrasta. I tak patrząc na statystyki za 2017 rok zauważymy, że w analogicznym okresie od stycznia do kwietnia w roku bieżącym liczba wyjazdów do pożarów traw jest mniejsza o ponad 600, co niewątpliwie jest sukcesem w rozumieniu zwiększonej świadomości i odpowiedzialności mieszkańców Mazowsza.

 

- R E K L A M A -"))
Sourcestraz.pl

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

2 komentarze

  1. Niestety mimo, że nasz świat się rozwija to ludzki mózg przestał… Może spalmy domy tych, którzy tak chętnie palą je innym, bezbronnym? Tak dla zabawy!

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A