niedziela, 24 października 2021
GłównaWiadomościTrudniej złożyć obywatelski projekt uchwały. Nie wystarczy 200 podpisów

Trudniej złożyć obywatelski projekt uchwały. Nie wystarczy 200 podpisów

-

Z tej wiadomości nie ucieszą się zaangażowani w życie Ciechanowa mieszkańcy.

Od obecnej kadencji władz samorządowych obowiązują przepisy dające mieszkańcom gminy możliwość zgłaszania obywatelskich inicjatyw uchwałodawczych. Ciechanów określił właśnie uchwałę określającą szczegóły wnoszenia takich projektów.

- R E K L A M A -"))

Nowe uprawnienia mieszkańcom nadała nowelizacja ustawy o samorządzie gminnym, która obowiązują od aktualnej kadencji władz samorządowych. Zgodnie z nowymi przepisami, z obywatelską inicjatywą uchwałodawczą może wystąpić grupa mieszkańców gminy posiadających czynne prawa wyborcze. Dla gmin powyżej 20 tys. mieszkańców, czyli również w przypadku Ciechanowa, minimalna liczba mieszkańców występujących z taką inicjatywą określona została na 300.

W Ciechanowie nie wystarczy więc  już 200 podpisów, żeby złożyć obywatelski projekt uchwały rady miasta. Zmianę przegłosowali ciechanowscy radni podczas czerwcowej sesji Rady Miasta Ciechanów.

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A