722 uczniów szkół średnich z powiatu ciechanowskiego dojeżdża na zajęcia autobusami. Tak wynika z danych zebranych przez urzędników wydziału edukacji Starostwa Powiatowego w Ciechanowie. Od lipca autobusy te znikną z dróg.
W dalszym ciągu nie wiadomo jak będzie wyglądał dojazd młodzieży do szkół po likwidacji spółki PKS Ciechanów. Póki co, starosta ciechanowski nie przedstawił konkretnych rozwiązań.
– Robimy rozeznanie ile młodzieży dojeżdża do szkół na terenie Ciechanowa. Zwróciliśmy się do Grupy Mobilis, aby przedstawiła nam, jaki strumień pasażerów przepływa na poszczególnych liniach, którymi liniami mieszkańcy powiatu ciechanowskiego najczęściej jeżdżą. W dalszym ciągu to monitorujemy. Taki dojazd będzie zorganizowany – zapewnił starosta S. Morawski. – Może będzie to spółka przewozowa Skarbu Państwa, a może prywatni przewoźnicy, ale dojazd zapewnimy – zaznaczył starosta.
Kilka dni temu, w ramach „rozeznania” przeprowadzono ankietę na 1 tys. 740 uczniach z pierwszych i drugich klasach licealnych, wyłączając maturzystów, którzy już niebawem zakończą naukę.
Szkoły, które wzięły w tym udział to: I Liceum Ogólnokształcącym im. Z. Krasińskiego, ZS nr 1 im. gen. Bema, ZS nr 2 im. A. Mickiewicza, ZS nr 3 im. Staszica, Zespół Szkół Technicznych i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy.
Dla sporej liczby osób autobusy są jedynym możliwym środkiem transportu. Młodzież dojeżdża do szkół m. in. z Sarnowej Góry, Bądkowa, Burkat, Chrościc czy Ciemniewka. W wymienionych miejscowościach nie ma innego transportu publicznego.