GłównaWiadomościUratowali wilka! Niecodzienna akcja służb

Uratowali wilka! Niecodzienna akcja służb [WIDEO]

-

Do zdarzenia doszło w sobotę 10 marca na terenie Bieżan (powiat mławski). Zwierzę wpadło we wnyki zastawione przez kłusownika.  

Wilczycę (waderę) znalazł przypadkowy spacerowicz i dał  znać leśniczemu z Bieżan. Młoda samica musiała być uwięziona przez kilkanaście godzin, o czym świadczyły ślady widoczne na drzewie, do którego przywiązany był wnyk – gałęzie oraz wszystko wokół było ogryzione, a zwierzę było już bardzo wycieńczone.

– Natychmiast zostały powiadomione inne służby: powiatowy lekarz weterynarii, straż miejska z Mławy, która dysponuje sprzętem do usypiania zwierząt oraz policja – informuje Jaromir Skrzypecki, nadleśniczy Nadleśnictwa Dwukoły.

- R E K L A M A -"))

Jak dodaje, lekarz zaordynował odpowiednia dawkę środka uspokajającego, która wprowadziła waderę w taki stan otępienia, że pozwoliła sobie w bezpieczny sposób zdjąć sidła. Na szczęście nie wyrządziły jej dużej krzywdy. Była w na tyle dobrej kondycji, że samodzielnie oddaliła się w leśne ostępy.

– Akcja zakończyła się pełnym sukcesem. Możemy się cieszyć, że przyczyniliśmy się do uratowania tego pięknego gatunku, który pełni niezwykle ważną rolę w środowisku naturalnym – podkreśla nadleśniczy.

Na nagraniu opublikowanym 12 marca na profilu YouTube Lasów Państwowych w Olsztynie widać, jak uwolniona wilczycazbiera przez chwilę siły, po czym znika między drzewami, idealnie kamuflując się między nimi.

Policja prowadzi postępowanie ws. zastawionych wnyków, szuka odpowiedzialnego za ich postawienie kłusownika.

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A