GłównaWiadomościUwaga kierowcy, ruszył remont ulicy Kargoszyńskiej

Uwaga kierowcy, ruszył remont ulicy Kargoszyńskiej

-

To jedna z największych tegorocznych inwestycji drogowych w Ciechanowie. Koszt zadania to ponad 3,5 miliona złotych.

Już teraz od strony skrzyżowania z ulicą Kraszewskiego rozpoczęły się roboty, które obejmują odcinek aż do pętli miejskiej. Rozbierane są chodniki, zdemontowane zostaną również zjazdy oraz sfrezowana będzie jezdnia.

- R E K L A M A -"))

Na ponad półkilometrowym odcinku jezdnia zostanie wyrównana i wyasfaltowana. Obecnie jej szerokość jest zmienna, docelowo ma mieć 6 m. Wzdłuż niej, po prawej stronie (patrząc od strony ul. Kraszewskiego) wybudowana zostanie dwukierunkowa ścieżka rowerowa z nawierzchnią bitumiczną o szerokości 2 m. Będą nowe chodniki o szerokości od 1,5 m do 2 m i łącznej długości 915 m. Stare, krzywe płytki betonowe zastąpi kostka brukowa. Wykonana zostanie zatoka autobusowa, równoległe miejsca postojowe, 36 zjazdów. Na przejściach dla pieszych zaplanowane są „kocie oczka”, czyli punktowe elementy typu LED. Przebudowanych zostanie 6 skrzyżowań z drogami gminnymi, tereny przyległe będą zagospodarowane zielenią. W ramach inwestycji powstanie 130 m nowej i przebudowanej kanalizacji deszczowej wraz z przykanalikami i wpustami deszczowymi poza jezdnią.

– O remont ul. Kargoszyńskiej mieszkańcy zabiegali od wielu lat. Teraz kompleksowa modernizacja staje się faktem. Ta ulica ważna jest nie tylko dla osiedla „Kargoszyn”, to droga bardzo istotna dla całego Ciechanowa. Niebawem będzie można zapomnieć o dziurawej, pofalowanej jezdni oraz krzywych, wręcz niebezpiecznych dla pieszych chodnikach. Ulica ta ma bezpośrednie połączenie z pętlą miejską. Warto podkreślić, że ścieżka rowerowa, która powstanie wzdłuż ul. Kargoszyńskiej zapewni połączenie rowerowe z pętlą miejską, połączy pętlę z ul. Kraszewskiego i dalej z 17 Stycznia – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

Inwestycję realizuje firma Strabag. Na przebudowę ul. Kargoszyńskiej miasto pozyskało zewnętrzne dofinansowanie w wysokości 1 mln 831 tys. zł.

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A