GłównaWiadomościUwaga rodzice! Od dzisiaj bezpłatne szczepienia na pneumokoki

Uwaga rodzice! Od dzisiaj bezpłatne szczepienia na pneumokoki

-

Od dzisiaj (20 marca) do 29 czerwca trwa program Ministerstwa Zdrowia, w ramach którego można bezpłatnie zaszczepić dziecko przeciwko pneumokokom.

Program adresowany jest do maluchów urodzonych w latach 2013-2016,  które nie były jeszcze zaszczepione.
Rodzice, którzy chcą skorzystać z tej możliwości, muszą zgłosić się do swojego lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Ważne jest, żeby zrobić to do 20 kwietnia – tego dnia mija termin kwalifikowania dzieci.
Szczepienie jest wykonywane przy użyciu 10-walentnej szczepionki Synflorix  w przychodni, do której zapisane jest dziecko. Składa się z dwóch dawek podawanych w odstępie dwóch miesięcy.
Szczepienie jest dobrowolne i nieodpłatne. Jednak liczba szczepionek oraz czas akcji są ograniczone, dlatego warto jak najwcześniej zgłosić swoją chęć udziału w programie.

- R E K L A M A -"))

Jak informuje MZ, szczepienie daje najlepszą i skuteczną ochronę przed inwazyjnymi zakażeniami, zapaleniem płuc oraz ostrym zapaleniem ucha środkowego wywołanym przez Streptococcus pneumoniae.

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A