Główna Wiadomości Uwaga, zapisy na bezpłatne szczepienia dzieci tylko do piątku

Uwaga, zapisy na bezpłatne szczepienia dzieci tylko do piątku

-

Przypominamy, że rodzice, którzy chcą zaszczepić bezpłatnie swoje dzieci przeciwko pneumokokom, powinni do 20 kwietnia zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego. 

Program Ministerstwa Zdrowia adresowany jest do maluchów urodzonych w latach 2013-2016,  które nie były jeszcze zaszczepione.
Szczepienie jest wykonywane przy użyciu 10-walentnej szczepionki Synflorix  w przychodni, do której zapisane jest dziecko. Składa się z dwóch dawek podawanych w odstępie dwóch miesięcy. Program będzie realizowany do 29 czerwca.
Szczepienie jest dobrowolne i nieodpłatne. Jednak liczba szczepionek oraz czas akcji są ograniczone, dlatego warto jak najwcześniej zgłosić swoją chęć udziału.

Jak informuje MZ, szczepienie daje najlepszą i skuteczną ochronę przed inwazyjnymi zakażeniami, zapaleniem płuc oraz ostrym zapaleniem ucha środkowego wywołanym przez Streptococcus pneumoniae.
- R E K L A M A -"))
SourceMZ, GIS

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

Środowisko dziennikarskie straciło wspaniałego kolegę i przyjaciela

Dziś w wieku 60 lat odszedł wieloletni dziennikarz i reporter Tygodnika Ciechanowskiego Krzysiu Kowalski To bardzo smutna wiadomość dla całego środowiska dziennikarskiego. Odszedł człowiek skromny,...

ZUS: Za okres kwarantanny przysługują świadczenia z tytułu choroby

Wystawienie zaświadczenia lekarskiego pozostaje w kompetencji lekarza Osoba poddana kwarantannie lub izolacji ma prawo do otrzymania świadczeń z tytułu choroby. Podstawą do ich wypłacenia jest...

Nowe „Gwiezdne Wojny” nie w Ciechanowie

Dystrybutor zażądał na wyłączności na 4 tygodnie Kino Łydynia podjęło decyzję o nie graniu Gwiezdnych Wojen bowiem dystrybutor zażądał wyświetlania filmu przez 4 tygodnie na...

R E K L A M A

R E K L A M A