niedziela, 24 października 2021
GłównaWiadomościW ciechanowskim szpitalu zmniejszają żołądki. Wykonano pierwsze operacje

W ciechanowskim szpitalu zmniejszają żołądki. Wykonano pierwsze operacje

-

Dziś (14  marca)w ciechanowskim szpitalu zoperowano pierwszych dwóch pacjentów cierpiących na otyłość patologiczną.  Następna osoba już czeka w kolejce na zmniejszenie żołądka. Zabieg wykonuje się laparoskopowo.  Naukowcy przekonują, że jest on jedynym skutecznym sposobem leczenia tego typu otyłości.

Szpital w Ciechanowie jest jedynym na północy Mazowsza, który wykonuje takie operacje. Pierwszy z pacjentów, któremu pomogli chirurdzy pochodził z Ciechanowa, drugi z Mławy.

– Chorzy po zabiegu mają 80 proc. szans na to, że poradzą sobie z otyłością. Trzeba pamiętać, że operacja jest fragmentem całego postępowania. Chory musi o tym wiedzieć, bo to nie jest tak, że chirurdzy załatwią wszystko. Operowana osoba musi jeszcze bardzo wiele zmienić w swoim myśleniu i codziennym życiu. Operacja bardzo pomaga, bo ona sama wiele zmienia m.in. w układzie hormonalnym. Jeśli chory utrwali swoje wyniki w ciągu roku  od zabiegu to ma duże szanse na to, że będzie to trwały ubytek masy ciała – powiedział nam prof. Krzysztof Paśnik, pod którego kierunkiem wykonano pierwsze operacje zmniejszania żołądka w Ciechanowie.

- R E K L A M A -"))

Zabieg laparoskopowy jest jednym z najbezpieczniejszych dla pacjenta. Zazwyczaj już po trzech dniach osoba, która się mu poddaje może wrócić  do domu.

– Operacja odbywa się w znieczuleniu ogólnym, laparoskopowo co oznacza, że powłoki brzuszne nie są rozcinane „od góry do dołu”, a jedynie wykonuje się cztery, pięć otworów. Przez nie wprowadzane są narzędzia, którymi usuwa się 9/10 żołądka – dodaje profesor Paśnik.

Pacjenci kierowani na tego typu zabiegi nie będą za nie płacić, są one refundowane przez NFZ. Zanim jednak w ogóle dojdzie do operacji chory musi… trochę schudnąć. To m.in. dlatego już kilka miesięcy przez zabiegiem jest  pod opieką dietetyka, psychologa czy rehabilitanta.

Osoby cierpiące na patologiczną otyłość mogą szukać pomocy w otwartej trzy miesiące temu (w szpitalu w Ciechanowie) poradni bariatrycznej.

– Ta poradnia przygotowuje pacjentów do leczenia otyłości i kwalifikuje do operacyjnego leczenia otyłości. Jesteśmy przygotowani do przyjmowania pacjentów i czekamy na chorych, którym możemy pomóc w leczeniu otyłości. Pomagamy także pacjentom już po operacjach – mówił Mariusz Rolewski, z-ca dyrektora szpitala ds. medycznych.

- R E K L A M A -"))
Viaamil
Sourcered.

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A