GłównaWiadomościWielkie wydarzenie sportowe w Ciechanowie

Wielkie wydarzenie sportowe w Ciechanowie

-

Niebawem w Ciechanowie wszystko zacznie kręcić się wokół rowerów. Miłośnicy jednośladów zacierają ręce, ponieważ już w najbliższą niedzielę wraz z nadejściem wiosny, rozpocznie się kolarska uczta w prawdziwie mistrzowskim stylu. Pod sztandarem Cezarego Zamany i jego ekipy już kolejny raz wystartuje rowerowy maraton z cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon.

Spróbować swoich sił będą mogli zarówno maratończycy, jak i wszyscy ci, którzy są na początku sportowej drogi. W ślad za miłośnikami jednośladów mogą też ruszyć całe rodziny, ponieważ dla każdego przewidziane są atrakcyjne zajęcia. Tak jak w poprzednich latach, sportowe miasteczko powstanie obok zamku Książąt Mazowieckich. Nad wszystkim czuwać będzie sztab profesjonalistów oraz Prezydent Ciechanowa, który objął imprezę honorowym patronatem.

- R E K L A M A -"))

Do walki zagrzewać będzie gwiazda polskiego kolarstwa, Cezary Zamana. Sportowiec ma na koncie liczne sukcesy, w tym m.in. tytuł Mistrza Polski z 1999 roku oraz zwycięstwo w Tour de Pologne w 2003 roku. Podczas 17-letniej kariery wziął udział w ponad 2000 wyścigach. Sportowiec nie spoczął na laurach i do dziś jest aktywnym kolarzem. Obecnie zajmuje się organizacją wyścigów Cisowianka Mazovia MTB Maraton.

W tym roku wprowadzono drobne zmiany. Usunięto stare dystanse Mega i Giga. W ich miejsce pojawią się nowe: ½ PRO i PRO. Oba są skierowane do zaawansowanych kolarzy, ponieważ do pokonania jest kolejno 43 oraz 68 kilometrów. Dla tych, którzy zamierzają zdobyć trochę mniejszy szczyt, pozostają do wyboru dystanse: Hobby (6 km – dla dzieci do lat 13, podzielony na 4 kategorie wiekowe) oraz Fit (22 km – dla młodzieży, osób początkujących oraz seniorów). Wszystkie trasy dostarczą mocnych wrażeń. Dodatkową klasyfikację będą mieli mieszkańcy Ciechanowa. Będą mogli rywalizować w kategorii Open na dystansach Hobby, Fit, ½ Pro i Pro z podziałem na płeć.

Dla najmłodszych również znajdzie się małe co nieco. Niespodzianką jest specjalny wyścig MiniMini+ Mazovia. Na starcie pojawi się znana z ekranów telewizyjnych – rybka MiniMini.

Program zawodów

Sobota
15.00 – 17.00 zapisy w Biurze Zawodów

Niedziela
8.00 – 11.30 – zapisy w Biurze Zawodów (dla dystansu Hobby zapisy do godz: 10.00)
10.15 – ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i ich opiekunów
10.30 – start dystansu Hobby
11.15 – ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansu Fit
11.40 – start dystansu Fit
11.50 – ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansów ½Pro i Pro
12.00 – start dystansów ½Pro i Pro
12.30 – dekoracja dystansu Hobby i klasyfikacji mieszkańców
13.30 – dekoracja dystansu Fit i klasyfikacji mieszkańców
14.30 – dekoracja dystansu ½ Pro i klasyfikacji mieszkańców

15.30 – dekoracja dystansu Pro i klasyfikacji mieszkańców
16.00 – zakończenie

PROGRAM ZAWODÓW MINI MINI+ MAZOVIA:

9.00 – 11.50 – zapisy
12.00 – start zawodów rowerki biegowe
12.30 – start zawodów rowerki tradycyjne
13.30 – wręczanie upominków dzieciom
14.00 – odbiór dyplomów pamiątkowych

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A