Wiemy ile kosztowało „15 lat Ciechanowa w Unii Europejskiej”

0
170

Pytanie w tej sprawie zadał podczas ostatniej sesji Rady Miasta radny PiS Jerzy Racki. Według radnego był to wydatek wiążący się z kampanią wyborczą Jarosława Kalinowskiego – europosła PSL, kandydującego w ramach Koalicji Europejskiej. Radnego interesowały przede wszystkim koszty debaty z okazji 15-lecia Ciechanowa w UE, wydruku publikacji oraz instalacji wystawy dot. obchodów 15-lecia Ciechanowa w UE.

Z odpowiedzi na interpelację radnego możemy wywnioskować, że łącznie na wydanie publikacji, organizację debaty oraz druk i instalację wystawy wydano 22.120,55 zł, przy czym największy wydatek stanowiła organizacja debaty (9.997 zł), nieco tańszy był wydruk publikacji 15 lat Ciechanowa w Unii Europejskiej (6623,55 zł), która została przygotowana i opracowana w ramach obowiązków służbowych przez pracowników Urzędu Miasta. Druk i instalacja wystawy przy ul. Warszawskiej wiązał się z wydatkiem rzędu 5.500 złotych.

Prezydent w odpowiedzi na interpelację wskazał, iż działania te miały charakter edukacyjno-promocyjny, mający pokazać wszystkie korzyści otrzymane przez Miasto ze środków europejskich. Prezydent nie znalazł także żadnych powodów, aby łączyć te wydarzenia z wydarzeniami o charakterze politycznym.

 

Fot. UM Ciechanów

PODZIEL SIĘ

KOMENTARZE

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię