Główna Wiadomości Wilki znów widziane niedaleko Mławy. Mogą być niebezpieczne?

Wilki znów widziane niedaleko Mławy. Mogą być niebezpieczne?

-

Informacje o wilkach pojawiających się na terenie naszego i okolicznych powiatów docierają coraz częściej. Ostatnio myśliwi natknęli się na nie około dwa tygodnie temu.

– Podczas polowania zbiorowego widziano pięć wilków, ja osobiście natknąłem się w zeszłym tygodniu na świeże tropy – zdradza Damian Milewski, przewodniczący ciechanowskiego Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego.

- R E K L A M A -"))

Przypomina o doniesieniach medialnych dotyczących wilków, które wtargnęły na ogrodzoną posesję w pow. działdowskim i zaatakowały psy gospodarskie. Jak mówi, na tamtym terenie, a jeszcze bardziej w okolicach Lidzbarka Welskiego nie są widywane już małe dziki, bo zaraz po urodzeniu padają ofiarami wilków, populacja sarny zmniejszyła się o połowę, część jeleni jeszcze ma młode, ale jest ich zdecydowanie mniej niż było. Dorosłe, większe osobniki potrafią przed wilkami uciec, młodym rzadziej się to udaje.

Czy spotkane w lesie są niebezpieczne dla człowieka?

– Jeżeli będą to większe watahy, to jak najbardziej tak. Mogą zaatakować. Jeżeli będzie to pojedynczy osobnik czy dwie sztuki, to krzycząc, agresywnie się zachowując, można je wypłoszyć. Natomiast w przypadku głodnej watahy to nic nie da – ostrzega przewodniczący. – Jeżeli my zauważyliśmy wilki, a one nas nie, co jest raczej mało prawdopodobne, ale może się zdarzyć, bo są na przykład zajęte zjadaniem zdobyczy, należy po cichu, jak najszybciej się wycofać.

- R E K L A M A -"))
Viael

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

10 komentarze

  1. Wilki nie atakują ludzi nie było ani w Polsce ani w innych krajach przypadku o atakach wilków na ludzi lecz na psy jak najbardziej polują. W zeszłym roku w wakacje zaatakowały psa u mojej mamy ,stało się to w nocy ok.24.mama wtedy wyszła przed dom i słyszała piski a rano szukaliśmy naszą Sabe i znaleźliśmy na polu w życie tylko tylnie łapki i ogonek a reszta była zjedzona. To był przerażający widok mama wezwała straż gminną to zrobili tylko zdiecia i to wszystko.A pole to wyglądało jak z horroru całe zakrwawione były też wnętrzności porozrzucane.Już dawno one są i polują na zwierzęta Ale nikt z tym nic nie robi.

  2. Gdyby dano wilkom spokój, to byłby spokój także z dzikami. Wraca naturalny porządek dl lasów. Ale chwila moment i okaże się, że wilki „zagrażają” i dla dobra ogólu trzeba je wystrzelać, tak, jak teraz robi się dzikami, a niedługo z łosiami. Myślistwo powinno być zakazane!!!

  3. Wilki mogą zaaatakować człowieka? Co to są za bzdury? No i zbiorowe polowania można organizować , to populacji dzików, jeleni i saren nie zagraża , ale wilki tak! Człowiek najlepiej wie jak natura powinna działać! Jak można takie takie bzdury wypisywać. Chyba tylko przewodniczący związku łowieckiego

  4. Widziałem jednego jadąc na trasie Borowe – Turza Mała. Piękny okaz 🙂 Przystanąłem i patrzyłem podziwiając to dzikie zwierze 🙂 On spokojnie popatrzył na mnie i poszedł w stronę lasu .

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

Środowisko dziennikarskie straciło wspaniałego kolegę i przyjaciela

Dziś w wieku 60 lat odszedł wieloletni dziennikarz i reporter Tygodnika Ciechanowskiego Krzysiu Kowalski To bardzo smutna wiadomość dla całego środowiska dziennikarskiego. Odszedł człowiek skromny,...

ZUS: Za okres kwarantanny przysługują świadczenia z tytułu choroby

Wystawienie zaświadczenia lekarskiego pozostaje w kompetencji lekarza Osoba poddana kwarantannie lub izolacji ma prawo do otrzymania świadczeń z tytułu choroby. Podstawą do ich wypłacenia jest...

Nowe „Gwiezdne Wojny” nie w Ciechanowie

Dystrybutor zażądał na wyłączności na 4 tygodnie Kino Łydynia podjęło decyzję o nie graniu Gwiezdnych Wojen bowiem dystrybutor zażądał wyświetlania filmu przez 4 tygodnie na...

R E K L A M A

R E K L A M A