niedziela, 24 października 2021
GłównaWiadomościWygrali z chorobą. Teraz pomagają innym

Wygrali z chorobą. Teraz pomagają innym

-

Tegoroczny cykl spotkań pn.  „Świadectwa życia w abstynencji” to kontynuacja inicjatywy z ubiegłego roku, kiedy to w Ciechanowie odbywał się cykl podobnych rozmów  pod hasłem „Nieobojętni”.

Nie bez powodu wszystkie spotkania odbywają się nie w budynku Biura Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień, a w kościele.

– Podczas spotkań będą podejmowane niełatwe tematy walki z uzależnieniem od alkoholu. O swojej drodze do

Fot. UM Ciechanów

trzeźwości będą mówić przedstawiciele wspólnoty AA z naszego regionu. Z doświadczenia wiemy, że część osób, które chciałyby wziąć udział w takich spotkaniach i zmierzyć się z nałogiem czuje dyskomfort na myśl, że mają przyjść – bądź co bądź do urzędu. Kościół daje im większy komfort i większą anonimowość, której bardzo potrzebują, zwłaszcza na początku drogi, kiedy podejmują decyzję o pojęciu walki o siebie, rodzinę i dzieci  – wyjaśnia portalowi „Nasza Mława” Elżbieta Muzińska, kierownik miejskiego BPiRPU

- R E K L A M A -"))

Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu- w niedziele po mszy św. o godzinie 17.00 w kościele św. Piotra przy ul. Wyspiańskiego 25.

Podczas nich nie zabraknie rozmów o tym, jak choroba alkoholowa wpływa na funkcjonowanie rodziny, o sposobach udzielania pomocy osobie uzależnionej. Uczestnicy spotkań, którzy borykają się z tym problemem, zachęcani są do skorzystania z pomocy Punktu Konsultacyjnego, który na zlecenie prezydenta miasta rozpoczął działalność w 2016 roku, właśnie przy parafii św. Piotr. W pierwszym roku funkcjonowania  z  pomocy specjalistów skorzystały  104 osoby, w 2017 roku liczba ta wzrosła niemal trzykrotnie.

 

- R E K L A M A -"))
Viaamil
Sourcered.

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A