niedziela, 24 października 2021
GłównaWiadomościWystartował sezon prac polowych a wraz z nim tragiczne wypadki

Wystartował sezon prac polowych a wraz z nim tragiczne wypadki

-

Rozpoczął się sezon prac polowych. Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność. Uważajmy przy obsłudze maszyn i urządzeń rolniczych, ale także podczas transportu, dojazdu, czy powrotu z pola. Pamiętajmy, że obsługa maszyn rolniczych wymaga dużego doświadczenia, rozwagi i ostrożności, a zlekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa przy używaniu tego typu sprzętu, może mieć tragiczny finał.

Okres od wiosny do jesieni, to czas wzmożonych prac związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego. To czas, kiedy szczególnie często dochodzi do wypadków podczas prac polowych. Chwila nieuwagi i zmęczenie podczas wykonywania z pozoru prostych czynności niejednokrotnie może skończyć się tragicznie.

- R E K L A M A -"))

W tym roku na terenie garnizonu mazowieckiego doszło już do kilku zdarzeń podczas prac polowych i naprawy sprzętu rolniczego. Tylko w ubiegłym tygodniu 76-letni rolnik z Garwolina wykonując prace na polu zakopał się ciągnikiem wraz z maszyną rolniczą. Niestety próbując wyjechać, spadł z pojazdu. Wpadł między ciągnik a pług, wtedy traktor zaczął się staczać. Został przygnieciony i z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala. Mężczyzna był trzeźwy.

Również w kwietniu, na terenie gminy Młynarze doszło do drugiego tragicznego w skutkach wypadku z ciągnikiem rolniczym. 77-letni mężczyzna pojechał traktorem na pole. Wypadł z niego i został przez pojazd przejechany. Niestety mężczyzna zmarł w szpitalu.

Pamiętajmy również o tym, że pracujące maszyny stanowią duże zagrożenie dla samego operatora jak również dzieci, które nie zawsze potrafią przewidzieć skutki ich działania.

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

R E K L A M A

R E K L A M A