Główna Wiadomości Wyższa opłata śmieciowa. Radni zatwierdzili nowe stawki

Wyższa opłata śmieciowa. Radni zatwierdzili nowe stawki

-

To już pewne. Zapłacimy więcej za wywóz śmieci. Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta Ciechanów radni zatwierdzili nowe stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Jak wyjaśnia Urząd Miasta w Ciechanowie, tzw. opłata śmieciowa od przyszłego roku ulegnie zmianie w związku ze wzrostem kosztów w postaci podniesienia przez rząd opłaty składowiskowej, wprowadzeniem przez parlament obowiązku segregowania całej frakcji odpadów biodegradowalnych, wzrostem cen energii, paliwa oraz płacy minimalnej.

- R E K L A M A -"))

Oznacza to, że od 1 stycznia 2019 roku stawka za wywóz śmieci nie będzie wynosiła już 9,50 zł, a 13 zł od mieszkańca w przypadku segregacji śmieci. Natomiast każda osoba,  która nie segreguje odpadów zapłaci 25 zł, a nie jak dotychczas 16 zł.

Za podjęciem uchwały głosowało 12 radnych, 7  przeciw,  a 1 wstrzymał się od głosu.

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

Środowisko dziennikarskie straciło wspaniałego kolegę i przyjaciela

Dziś w wieku 60 lat odszedł wieloletni dziennikarz i reporter Tygodnika Ciechanowskiego Krzysiu Kowalski To bardzo smutna wiadomość dla całego środowiska dziennikarskiego. Odszedł człowiek skromny,...

ZUS: Za okres kwarantanny przysługują świadczenia z tytułu choroby

Wystawienie zaświadczenia lekarskiego pozostaje w kompetencji lekarza Osoba poddana kwarantannie lub izolacji ma prawo do otrzymania świadczeń z tytułu choroby. Podstawą do ich wypłacenia jest...

Nowe „Gwiezdne Wojny” nie w Ciechanowie

Dystrybutor zażądał na wyłączności na 4 tygodnie Kino Łydynia podjęło decyzję o nie graniu Gwiezdnych Wojen bowiem dystrybutor zażądał wyświetlania filmu przez 4 tygodnie na...

R E K L A M A

R E K L A M A