Główna Wiadomości Zmarł Alfie Evans

Zmarł Alfie Evans

-

„Alfie Evans nie żyje” – taka informacja obiegła ogólnoświatowe media. Chłopiec walczył o życie po odłączeniu od aparatury. Zmarł nocą, z piątku na sobotę 27-28 kwietnia.

 

- R E K L A M A -"))

O śmierci dziecka poinformowali jego rodzice. W krótkim komunikacie podziękowali wszystkim osobom, od których otrzymywali wsparcie.

https://www.facebook.com/thomas.leenew.7/posts/860464134141901

Przebywający w szpitalu w Liverpoolu od grudnia 2016 r. Alfie Evans, 23-miesięczny Brytyjczyk cierpiał na ciężką, niezdiagnozowaną dotąd chorobę neurologiczną. W poniedziałek sąd zdecydował, że stan zdrowia nie rokuje poprawy i należy zaprzestać podtrzymywania Alfiego przy życiu. We wtorek rano chłopiec został odłączony od respiratora, okazało się jednak, że oddycha samodzielnie.

Kontynuację opieki proponował szpital Dzieciątka Jezus w Rzymie, lecz sąd nie wydał zgody na wyjazd. Rodzice odwoływali się od decyzji, jednak sąd apelacyjny ją podtrzymał.

Sprawa Alfiego Evansa spotkała się z żywym odzewem w Polsce. Wsparcie dla dwulatka i jego rodziny zadeklarował m.in. prezydent Andrzej Duda. Od środy trwały manifestacje w obronie chłopca przed ambasadą Wielkiej Brytanii w Warszawie. Temat dwulatka został też poruszony – na wniosek wicepremier Beaty Szydło – podczas czwartkowego posiedzenia rządu.

- R E K L A M A -"))

Polityka prywatności oraz RODO

Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zamieszczane przez siebie w portalu Nasz Ciechanów w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody z tego tytułu.

Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Nasz Ciechanów" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z regulaminem.

KOMENTARZE

Wprowadź treść komentarza
Wpisz swoje imię

Środowisko dziennikarskie straciło wspaniałego kolegę i przyjaciela

Dziś w wieku 60 lat odszedł wieloletni dziennikarz i reporter Tygodnika Ciechanowskiego Krzysiu Kowalski To bardzo smutna wiadomość dla całego środowiska dziennikarskiego. Odszedł człowiek skromny,...

ZUS: Za okres kwarantanny przysługują świadczenia z tytułu choroby

Wystawienie zaświadczenia lekarskiego pozostaje w kompetencji lekarza Osoba poddana kwarantannie lub izolacji ma prawo do otrzymania świadczeń z tytułu choroby. Podstawą do ich wypłacenia jest...

Nowe „Gwiezdne Wojny” nie w Ciechanowie

Dystrybutor zażądał na wyłączności na 4 tygodnie Kino Łydynia podjęło decyzję o nie graniu Gwiezdnych Wojen bowiem dystrybutor zażądał wyświetlania filmu przez 4 tygodnie na...

R E K L A M A

R E K L A M A