Wielkie wydarzenie sportowe w Ciechanowie

Wiadomości

Niebawem w Ciechanowie wszystko zacznie kręcić się wokół rowerów. Miłośnicy jednośladów zacierają ręce, ponieważ już w najbliższą niedzielę wraz z nadejściem wiosny, rozpocznie się kolarska uczta w prawdziwie mistrzowskim stylu. Pod sztandarem Cezarego Zamany i jego ekipy już kolejny raz wystartuje rowerowy maraton z cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon.

Spróbować swoich sił będą mogli zarówno maratończycy, jak i wszyscy ci, którzy są na początku sportowej drogi. W ślad za miłośnikami jednośladów mogą też ruszyć całe rodziny, ponieważ dla każdego przewidziane są atrakcyjne zajęcia. Tak jak w poprzednich latach, sportowe miasteczko powstanie obok zamku Książąt Mazowieckich. Nad wszystkim czuwać będzie sztab profesjonalistów oraz Prezydent Ciechanowa, który objął imprezę honorowym patronatem.

Do walki zagrzewać będzie gwiazda polskiego kolarstwa, Cezary Zamana. Sportowiec ma na koncie liczne sukcesy, w tym m.in. tytuł Mistrza Polski z 1999 roku oraz zwycięstwo w Tour de Pologne w 2003 roku. Podczas 17-letniej kariery wziął udział w ponad 2000 wyścigach. Sportowiec nie spoczął na laurach i do dziś jest aktywnym kolarzem. Obecnie zajmuje się organizacją wyścigów Cisowianka Mazovia MTB Maraton.

W tym roku wprowadzono drobne zmiany. Usunięto stare dystanse Mega i Giga. W ich miejsce pojawią się nowe: ½ PRO i PRO. Oba są skierowane do zaawansowanych kolarzy, ponieważ do pokonania jest kolejno 43 oraz 68 kilometrów. Dla tych, którzy zamierzają zdobyć trochę mniejszy szczyt, pozostają do wyboru dystanse: Hobby (6 km – dla dzieci do lat 13, podzielony na 4 kategorie wiekowe) oraz Fit (22 km – dla młodzieży, osób początkujących oraz seniorów). Wszystkie trasy dostarczą mocnych wrażeń. Dodatkową klasyfikację będą mieli mieszkańcy Ciechanowa. Będą mogli rywalizować w kategorii Open na dystansach Hobby, Fit, ½ Pro i Pro z podziałem na płeć.

Dla najmłodszych również znajdzie się małe co nieco. Niespodzianką jest specjalny wyścig MiniMini+ Mazovia. Na starcie pojawi się znana z ekranów telewizyjnych – rybka MiniMini.

Program zawodów

Sobota
15.00 – 17.00 zapisy w Biurze Zawodów

Niedziela
8.00 – 11.30 – zapisy w Biurze Zawodów (dla dystansu Hobby zapisy do godz: 10.00)
10.15 – ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i ich opiekunów
10.30 – start dystansu Hobby
11.15 – ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansu Fit
11.40 – start dystansu Fit
11.50 – ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansów ½Pro i Pro
12.00 – start dystansów ½Pro i Pro
12.30 – dekoracja dystansu Hobby i klasyfikacji mieszkańców
13.30 – dekoracja dystansu Fit i klasyfikacji mieszkańców
14.30 – dekoracja dystansu ½ Pro i klasyfikacji mieszkańców

15.30 – dekoracja dystansu Pro i klasyfikacji mieszkańców
16.00 – zakończenie

PROGRAM ZAWODÓW MINI MINI+ MAZOVIA:

9.00 – 11.50 – zapisy
12.00 – start zawodów rowerki biegowe
12.30 – start zawodów rowerki tradycyjne
13.30 – wręczanie upominków dzieciom
14.00 – odbiór dyplomów pamiątkowych

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco