Wypadek w Gołotczyźnie – ranna 1 osoba

Temat dnia, Wiadomości

Ciechanowscy policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności oraz przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj około godz. 10:45 w miejscowości Gołotczyzna, w którym ranna została 1 osoba.

Według wstępnych ustaleń policjantów, 20-letni kierowca samochodu osobowego marki Skoda Praktik poruszał się w kierunku m. Sońsk. W przeciwnym kierunku poruszał się kierowca samochodu ciężarowego Volvo z naczepą. Kierowca skody zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z pojazdem ciężarowym. W wyniku wypadku 20-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego kierowca skody z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Trwa postępowanie w tej sprawie.

 

Kierowcy powinni zachować ostrożność podczas poruszania się po drogach. Na jezdni, zwłaszcza w nocy i rano, miejscami może pojawiać się lód. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę oraz dostosowanie prędkości do warunków jakie występują na drodze.

 

Wyruszając w trasę, pamiętajmy, że czarna nawierzchnia jezdni może być miejscami oblodzona i śliska. Wymaga to od każdego kierowcy poruszania się po drodze z prędkością bezpieczną i jazdy ze zwiększoną ostrożnością. Lekceważenie takich warunków drogowych, to już tylko o krok do utraty panowania nad pojazdem, dachowania, czy poważnego wypadku. Przy słabej przyczepności pojazdu do jezdni, nieodpowiedzialne działanie kierowcy, polegające na umyślnym naruszeniu przepisów drogowych, błąd popełniony przez kierowcę, mogą zakończyć się wypadkiem. Nadal panują trudne warunki, dlatego apelujemy o ostrożność na drodze.

Przypominamy również o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych. Te proste czynności minimalizują skutki nagłego hamowania pojazdu. Zwróćmy też szczególną uwagę na pieszych. Jadąc samochodem nie narażajmy na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia siebie, swoich bliskich czy też innych uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco