Zakończono przebudowę ul. Opinogórskiej

Temat dnia, Wiadomości

Ulica Opinogórska zmieniła swoje oblicze wizualne i funkcjonalne. Droga ma nową, równą nawierzchnię. Powstał też ciąg dla pieszych i rowerzystów, łączący ul. Pułtuską z ul. Kącką. Drogę oświetlono. Dla osób korzystających z Rodzinnych Ogrodów Działkowych udostępniono 76 miejsc parkingowych.

Remont przeszedł ponad kilometrowy odcinek drogi. Wykonana przez miasto inwestycja umożliwiła odseparowanie ruchu samochodów, pieszych i rowerzystów. To przyczynia się nie tylko do zwiększenia komfortu mieszkańców, ale przede wszystkim bezpieczeństwa. Nowy ciąg komunikacyjny dla rowerzystów umożliwia dojechanie ścieżką z ul. Pułtuskiej do trasy rowerowej w ul. Kąckiej na trasie Ciechanów – Opinogóra.

– Ulica Opinogórska nie tylko wygląda świetnie, ale stała się przede wszystkim funkcjonalna. Jeszcze do niedawna mieliśmy do czynienia z ubytkami, wybrzuszeniami, niekomfortowym poruszaniem się pieszych i rowerzystów. Teraz mamy nowoczesną drogę o najwyższym standardzie i bezpieczeństwie. Modernizacja kolejnych ulic jest dla nas priorytetem i nasze plany będą konsekwentnie realizowane – powiedział po zakończeniu inwestycji prezydent Krzysztof Kosiński.

Drogę odwodniono, ułożono nowy asfalt. Poza równą i bezpieczną nawierzchnią drogi powstało też energooszczędne oświetlenie LED, wybudowano zatoki autobusowe oraz zjazdy do posesji.

W odpowiedzi na wnioski mieszkańców, w tym działkowców, zwiększono pierwotnie planowaną liczbę miejsc parkingowych przy Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Działkowcy mają do dyspozycji 76 miejsc do parkowania aut bezpośrednio przy terenie ogrodów.

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco