Zatrzymani z narkotykami

Temat dnia, Wiadomości

Policjanci podjęli interwencję wobec dwóch osób, które spożywały alkohol w miejscu publicznym. Znaleźli zabronione substancje.

4 września br. około godziny 1, policjanci z Wydziału Prewencji patrolując teren miasta, zauważyli mężczyzn spożywających alkohol w niedozwolonym miejscu. Funkcjonariusze natychmiast podeszli i poinformowali osoby o przyczynach podjętej interwencji. W trakcie legitymowania mężczyźni zachowywali się bardzo nerwowo co wzbudziło podejrzenia u policjantów, że mogą posiadać zabronione substancje.

Podczas kontroli osobistej 25-letniego mieszkańca Ciechanowa funkcjonariusze znaleźli foliowe zawiniątko z białą substancją krystaliczną natomiast u 23-latka również ciechanowianina znaleźli torebeczkę foliową ze zbryloną białą substancją. Mężczyźni posiadający podejrzane substancje zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

Po przebadaniu zabezpieczonych środków za pomocą testerów narkotykowych okazało się, że 23-latek posiadał substancję psychotropową w postaci amfetaminy i już usłyszał zarzuty posiadania narkotyków. Druga zabezpieczona substancja we wstępnym badaniu testerem nie wskazała obecności substancji zabronionych jednak będzie poddana dokładniejszemu badaniu w laboratorium kryminalistycznym.

Wykaz substancji zabronionych ustawy o przeciwdziałaniu narkomani zawiera ponad 400 takich substancji.

Za przestępstwo z art.62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco