Zbierają pieniądze na groby. Kilka już odnowiono

Wiadomości

Od 31 października do 2 listopada tradycyjnie już w Ciechanowie zorganizowana zostanie zbiórka publiczna, z której dochód będzie przeznaczony na renowację starych zniszczonych grobów. Za kwestę odpowiedzialny jest społeczny komitet „Wolontariat pamięci”, przy organizacyjnym wsparciu Urzędu Miasta Ciechanów.

Wolontariusze jak co roku zbierać będą datki do puszek przy wejściach na cmentarze.

Celem komitetu, jako organizatora kwesty, jest renowacja starych, wymagających remontu grobów na cmentarzu przy ul. Płońskiej, gdzie pochowano osoby zasłużone dla miasta. W pierwszej kolejności komitet zajmuje się najbardziej zniszczonymi nagrobkami.

Dzięki zbiórkom odnowiono już m.in. grób założyciela cmentarza księdza Józefa Kwiatkowskiego oraz grób rozstrzelanego przez Niemców w listopadzie 1918 r. bohatera Polskiej Organizacji Wojskowej Stefana Śmietanki, księdza Wiktora Radzikowskiego, księdza Piusa Sękusa oraz patrioty lokalnego, pierwszego w Ciechanowie aptekarza Walentego Wolskiego.

Datki będzie można przekazać do puszek podczas zbiórki prowadzonej w dniach od 31 października do 2 listopada , można również wesprzeć inicjatywę, wpłacając dowolną sumę pieniędzy na konto 68 8230 0007 3001 7533 2000 0002 z dopiskiem „Wolontariat pamięci”.

Dodaj komentarz

Nasz Ciechanów

Lokalny portal informacyjny.

Bądź na bieżąco